ارتباط با ما طرح تکریم ارباب رجوع خدمات الکترونیکی صفحه اصلی
:عکس روز
:سخن روز

" ثبت احوال ؛ گذشته ای پرتلاش ، آینده ای پرفروغ "

:ورود همكاران
  نام کاربری
  کلمه عبور
   
:سایت های مرتبط
ثبت احوال كشور
به وب سایت اداره ثبت احوال دلیجان خوش آمدید
" تقدیر مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی از همکار بازنشسته "
در تاریخ 1395/5/12 ،آقای خسروی مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی همراه با آقای غلامی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل و آقای ابرهیم زاده رئیس کانون بازنشستگان و سیدرضا موسویان رئیس اداره ثبت احوال دلیجان به دیدار آقای محمد ابوالقاسمی همکار بازنشسته رفته و با اهداء لوح سپاس و هدایا از ایشان تقدیر نمودند .
" برگزاری اولین جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال "
اولین جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان دلیجان در تاریخ 1395/4/13 در مکان فرمانداری این شهرستان با ریاست دکتر فدائی ( فرماندار محترم ) و سایر اعضاء شورا تشکیل و ضمن بررسی عملکرد ثبت وقایع حیاتی در سال گذشته و سه ماه اول سال جاری و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل ، بر لزوم همکاری همه جانبه اعضا در اعلام به موقع وقایع حیاتی جهت ثبت به موقع تاکید گردید .
" اهم عملکرد اداره ثبت احوال دلیجان در سال 1394 "
شناسنامه های تعویض شده : 1576 جلد ---- شناسنامه های المثنی صادر شده : 237 جلد / درخواستهای اخذ شده کارت ملی هوشمند : 3191 ------ تکارتهای ملی هوشمند صادر شده : 2471 ----- کارتهای ملی هوشمند تحویل شده به متقاضی : 2142 مورد / گواهی وفات صادره : 542 برگ / رسیدگی به پرونده های هیات حل اختلاف : 168 مورد / پاسخگوئی به استعلامات مراجع دولتی : 361 مورد ------- پاسخگوئی به استعلامات حوزه وظیفه عمومی : 99 مورد / صدور گواهی مشخصات : 369 مورد / تعداد نامهای تغییر یافته : 60 مورد / تعداد نام خانوادگی تغییر یافته : 72 مورد / آمار رسیدگی به پرونده های قضائی : 17 مورد .
" مشکلات کم ثبتی به علت عدم حضور پزشک متخصص زنان و زایمان در شهرستان دلیجان "
در دو ماه گذشته بعلت عدم حضور متخصص زنان و زایمان در بیمارستان این شهرستان ، آمار ولادتهای صورت گرفته در این مرکز درمانی در فروردین ماه 1 مورد و در اردیبهشت ماه 7 مورد بوده است که این امر علاوه بر مشکلات عدیده ای که برای ساکنین شهرستان داشته همچون مراجعات مکرر به مراکز درمانی شهرهای مجاور ، دربرداشتن هزینه های اضافی و همچنین اتلاف وقت نارضایتی ساکنین را نیز بهمراه داشته است و این اداره را نیز با مشکلات بسیاری در ثبت به موقع وقایع حیاتی مواجه ساخته و مشکل کم ثبتی را نیز بهمراه داشته است .
" فراوانی نامهای انتخابی در سال 1394 "
نامهای انتخابی پسران به ترتیب عبارتند از : امیر عباس ، امیرحسین ، امیرعلی ، محمد طاها و محمد جواد .. نامهای انتخابی دختران به ترتیب عبارتند از : زهرا ، فاطمه ، نازنین زهرا ، حلما و زینب .
" مقایسه آمار وقایع حیاتی ثبت شده در اداره ثبت احوال دلیجان مربوط به سالهای 1393 و 1394 "
در سال گذشته 654 مورد واقعه ولادت به ثبت رسید که در مقایسه با 708 مورد ثبت شده در سال گذشته 7.6 درصد کاهش را نشان می دهد ..... . همچنین تعداد 275 مورد واقعه وفات ثبت شد که در مقایسه با سال گذشته 23.39 درصد کاهش را نشان می دهد . ...... تعداد 402 مورد واقعه ازدواج به ثبت رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 25.9 درصد کاهش داشته است ....... تعداد 274 مورد واقعه طلاق ثبت شده که در مدت مشابه سال قبل از آن خوشبختانه 11.8 درصد کاهش داشته است .
" آمار وقایع حیاتی چهار گانه اداره ثبت احوال دلیجان در سال 1394 "
ولادت : 654 مورد که از این تعداد 606 مورد شهری و 48 مورد روستائی بوده است . / وفات : 275 مورد که از این تعداد 168 مورد شهری و 107 مورد روستائی بوده است . / ازدواج : 402 مورد که از این تعداد 329 مور شهری و 73 مورد روستائی بوده است . / طلاق : 274 مورد که از این تعداد 243 مورد شهری و 31 مورد روستائی بوده است . لازم به توضیح است که از مجموع 272 مورد طلاق ثبت شده در محاضر طلاق شهرستان دلیجان، 99 مورد مربوط به شهرستان دلیجان ، 138 مورد مربوط به شهرستان محلات و 37 مورد مربوط به ساکنین سایر شهرستانها بوده است .
" جشن فـــرخنده فـــرودیـن است "
حلول سال نو و بهار پرطراوت که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد را حضور هموطنان عزیز تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت را ازدرگاه خداوند متعال و سبحان برای شماعزیزان مسئلت داریم
" دیدار فرماندار شهرستان دلیجان از اداره ثبت احوال به مناسبت روز ثبت احوال "
در مورخ 1394/10/9 به مناسبت هفته ثبت احوال ، جناب آقای دکتر فدائی فرماندار شهرستان دلیجان به همراه شهردار شهر دلیجان ، رئیس اداره بهزیستی و رئیس شورای اسلامی شهر دلیجان و تنی چند از مسئولین دیگر ضمن حضور در اداره ثبت احوال و دیدار با کارکنان این اداره ، روز ملی ثبت احوال را به ایشان تبریک گفته و با اهدا لوح تقدیر از زحمات ایشان تقدیر نمودند .
" اهداء لوح تقدیر به کارکنان اداره ثبت احوال توسط شهردار و شورای اسلامی شهر دلیجان "
به مناسبت روز ملی ثبت احوال ، شهردار دلیجان جناب آقای مهندس اسماعیلی و رئیس شورای اسلامی شهر دلیجان جناب آقای بهرام فدائی ضمن حضور در اداره ثبت احوال و تبریک این روز به کارکنان با اهداء لوح سپاس از ایشان تقدیر بعمل آوردند .
سوم دی ، روز ملی ثبت احوال گرامی باد "
روز سوم دیماه بعنوان روز ملی ثبت احوال ، یادآور صدور اولین سند هویتی در سال 1297 می باشد که با نخستین ثبت رسمی و قانونی ولادت در ایران ، روند جدیدی در زندگی اجتماعی ملت ایران آغاز شد ... سازمان ثبت احوال کشور با قریب به 100 سال قدمت بعنوان تنها مرجع امور هویتی ایرانیان در راستای تحقق سند چشم انداز بیست ساله ، دستاوردهای ارزشمندی در زمینه هویتی بخشی و صیانت از حقوق شهروندان با ثبت به موقع وقایع حیاتی چهارگانه داشته و بستر خدمات هویت الکترونیکی بر پایه اساسی ترین درگاه اطلاعاتی را ایجاد نموده است و نامگذاری سوم دی بعنوان روز ملی ثبت احوال ، اقدام شایسته ای است که اهمیت و حساسیت این سازمان بنیادی به لحاظ هویت اتباع ایرانی را تائید میکند و فرصتی ارزشمند برای تبیین تلاشهای خدمتگزاران این عرصه در یک قرن گذشته می باشد که منشاء تحولات و خدمات چشمگیری در ایران اسلامی بوده اند .
" " برگزاری سومین جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال "
سومین جلسه شورای هماهنگی شهرستان دلیجان مورخ 1394/10/07 در محل فرمانداری این شهرستان با حضور مهندس صفری ، معاون محترم فرمانداری و سایر اعضای شورا برگزار گردید . در این جلسه ضمن بررسی آمار وقایع حیاتی در نه ماه گذشته و مقایسه آن با سال قبل به بررسی مشکلات و مسائل ثبت وقایع حیاتی در 9 ماه گذشته پرداخته و ضمن چاره اندیشی درخصوص رفع این موانع ، بر همکاری و هماهنگی اعضای شورا در اعلام به موقع آمار وقایع حیاتی جهت ثبت در مهلت قانونی تاکید شد . همچنین ضمن اعلام ثبت به موقع کلیه وقایع حیاتی در 9 ماه گذشته و ارائه آمار عملکرد هریک از دستگاههای ارائه دهنده آمار و اعضاء شورا ، از همکاری و همراهی این عزیزان در ارائه به موقع آمار وقایع حیاتی سپاسگزاری گردید .
" فراوانی نامهای انتخابی در 9 ماهه سال 1394 "
بیشترین نامهای انتخابی برای پسران در 9 ماه گذشته سال جاری به ترتیب عبارت است از : امیر عباس ، امیرحسین ، امیرعلی ، محمدجواد و محمد طاها .................... بیشترین فروانی نامهای انتخابی برای دختران عبارت است از : زهرا ، فاطمه ، نازنین زهرا ، زینب ، حلما .
" عملکرد اداره ثبت احوال دلیجان در 9 ماهه سال 1394 "
کل ولادتهای ثبت شده از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا پایان آذر ماه 515 مورد بوده که از این تعداد 472 مورد شهری و 43 مورد روستائی بوده است و از کل موالید ثبت شده 263 مورد پسر و 252 مورد دختر بوده است ................ کل وفات ثبت شده در بازه زمانی مذکور 209 مورد بوده که از این تعداد 128 مورد شهری و 81 مورد روستائی بوده است و از کل وفات ثبت شده 108 مورد مرد و 101 مورد زن بوده است .................... کل وقایع ازدواج ثبت شده 294 مورد بوده که 241 مورد شهری و 53 مورد روستائی بوده است .............. کل طلاقهای ثبت شده 199 مورد بوده است که از این تعداد 74 مورد مربوط به ساکنین شهرستان دلیجان ، 103 مورد مربوط به ساکنین شهرستان محلات و 22 مورد مربوط به ساکنین شهرهای دیگر بوده است که در محاضر شهرستان دلیجان به ثبت رسیده است ........................ در 9 ماه گذشته سال جاری تعداد 1530 درخواست کارت هوشمند ملی اخذ و تعداد 1297 کارت هوشمند صادر و تحویل متقاضیان گردیده است ................... همچنین در بازه زمانی مذکور تعداد 1217 جلد شناسنامه تعویض و تحویل متقاضیان گردیده است ................ 44 مورد تغییر نام و 51 مورد تغییر نام خانوادگی نیز در 9 ماه گذشته سال جاری در این اداره اجرا گردیده است .
" برگزاری مراسم همایش بهورزان دلیجان و تقدیر ثبت احوال از ثبت یاران برتر در این مراسم "
مراسم روز بهورز در شهرستان دلیجان در تاریخ 1394/06/21 در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار گردید و در این مراسم از ثبت یاران برتر در اعلام به موقع وقایع حیاتی توسط اداره ثبت احوال با تقدیم لوح سپاس و هدایا قدردانی بعمل آمد .
" برگزاری دومین جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال "
دومین جلسه شورای هماهنگی شهرستان دلیجان مورخ 1394/06/15 در محل فرمانداری این شهرستان با حضور مهندس صفری ، معاون محترم فرماندار و سایر اعضای شورا برگزار گردید . در این جلسه ضمن بررسی آمار وقایع حیاتی در 5 ماه گذشته سال جاری و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل و پیگیری مصوبات قبلی، بر همکاری بین اعضاء شورا در اعلام و ثبت به موقع وقایع حیاتی شهرستان تاکید گردید .
" برگزاری اولین جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال دلیجان "
اولین جلسه شورای هماهنگی شهرستان دلیجان مورخ 30/03/1394 در محل فرمانداری این شهرستان با حضور دکتر فدائی ، فرماندار محترم و سایر اعضای شورا برگزار گردید . در این جلسه ضمن بررسی آمار وقایع حیاتی سال گذشته و مقایسه آن با سال قبل و آمار دو ماهه اول سال جاری ، به بررسی مشکلات و مسائل ثبت وقایع حیاتی در سال گذشته پرداخته و ضمن چاره اندیشی درخصوص رفع این موانع ، بر همکاری و هماهنگی اعضای شورا در اعلام به موقع آمار وقایع حیاتی جهت ثبت در مهلت قانونی تاکید شد .
" حضور مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی در جلسه مشترک شورای اداری شهرستانها و استانداری به مناسبت هفته فرهنگی شهرستان دلیجان "
در روز چهارشنبه مورخ 16/2/1394 و همزمان با چهارمین روز از هفته فرهنگی شهرستان دلیجان ؛ جناب آقای خسروی مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی در جلسه مشترک شورای اداری شهرستانها و استانداری که در سالن همایشهای شهرداری دلیجان با حضور مسئولان استانداری ، مدیران کل ادارات در سطح استان ، فرمانداران دیگر شهرستانهای استان مرکزی ، امام جمعه و فرماندار و روسای ادارات شهرستان دلیجان برگزار گردید حضور یافتند .
" هفته فرهنگی شهرستان دلیجان گرامی باد "
به اطلاع می رساند هفته فرهنگی شهرستان دلیجان از 13 اردیبهشت ماه سال جاری آغاز می شود و تا 19 اردیبهشت ماه ادامه می یابد . در طول این هفته که با هدف معرفی داشته های فرهنگی ، بازنگری اقدامات و تقویت برنامه های هدفمند و اثرگذار برگزار می شود بیش از 800 برنامه مختلف فرهنگی، اجتماعی و مذهبی با همکاری دستگاههای اجرایی تدارک شده است.
" خدمات اداره ثبت احوال دلیجان در طول هفته فرهنگی شهرستان دلیجان "
به اطلاع می رساند اداره ثبت احوال دلیجان همزمان با هفته فرهنگی شهرستان خدمات ذیل را در کوتاهترین زمان و با کمترین گردش کار اداری به مراجعان محترم ارائه می دهد : 1 . تغییر نامهای نامناسب و نامانوس با فرهنگ ایرانی اسلامی به اسامی مناسب و مذهبی ..... / 2 . تغییر نامهای غیر مذهبی آقایان به نام " محمد " ...... / 3 . ارائه شناسنامه رایگان برای نوزادانی که به اسامی " محمد ، علی ، حسن ، حسین ، فاطمه و زهرا " نامگذاری می گردند ..... / 4. صدور شناسنامه المثنی خارج از مهلت قانونی برای افرادی که شناسنامه خود را مفقود نموده و قصد ازدواج دارند ...../ 5 . صدور شناسنامه عکسدار برای بانوانی که به سن 15 سالگی نرسیده اند و قصد ازدواج دارند ..../ 6 . تغییر نامهای خانوادگی نامناسب به واژه های مناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی .
صدور شناسنامه رايگان براي نوزادان نامگذاری شده به نامهاي " محمد ،علي ،حسن ، حسين، فاطمه و زهرا "
به اطلاع كليه همشهريان محترم مي رساند ؛ یکی از کارمندان خیر اداره ثبت احوال دليجان در راستاي حمايت از ساحت مقدس پيامبر مهرباني ها و خاندان پاك و مطهرش ، تا پایان سال 1394 تعرفه صدور شناسنامه نوزاد با اسامي " محمد ، علي ، حسن ،حسين ، فاطمه و زهرا " را تقبل نموده و بنابراین صدور شناسنامه نوزاد با اسامی فوق ، بصورت رايگان انجام خواهد شد .
" پیگیری شناسنامه و کارت ملی مکشوفه "
هموطنان عزیز می توانند از طریق ارسال پیامک به شماره 09381001000نسبت به پیگیری کارت شناسنایی و شناسنامه های مکشوفه اقدام نمایند
" مهلت ثبت واقعه وفات از تاريخ وقوع 10 روز ميباشد "
طبق ماده 25 قانون ثبت احوال : مهلت اعلام واقعه وفات ده روز از تاريخ وقوف بر آن است . روز وفات و تعطيل رسمي بعد از آخرين روز مهلت به حساب نمي آيد و درصورتي كه وفات در اثناي سفر رخ دهد مهلت اعلام آن از تاريخ رسيدن به مقصد احتساب خواهدشد .
" افتتاح سامانه پیام کوتاه اداره ثبت احوال دلیجان "
سامانه پیام کوتاه اداره ثبت احوال دلیجان در هفته گرامیداشت ثبت احوال افتتاح گردید.
" مهلت ثبت ولادت از تاریخ وقوع 15 روز می باشد "
طبق تبصره ماده 15 قانون ثبت احوال : مهلت اعلام واقعه ولادت پانزده روز از تاريخ ولادت طفل است . روز ولادت و تعطيل رسمي بعد از آن آخرين روز مهلت به حساب نمي آيد و در صورتي كه ولادت در اثناي سفر زميني يا هوائي يا دريائي رخ دهد مهلت اعلام آن از تاريخ رسيدن به مقصد محسوب مي شود . .. بنابراین از شما همشهریان محترم تقاضا می شود قبل از انقضای مهلت قانونی نسبت به اخذ شناسنامه برای فرزند نوشکفته تان اقدام فرمائید .
" اعلام تغییر کدپستی "
از همشهریان گرامی تقاضا مي شود در صورت تغییر نشانی ، در اسرع وقت نسبت به تغيير كدپستي مندرج در پشت كارت ملي خود از طریق اینترنت (در قسمت خدمات الكترونيك كليك نمائيد ) و يا با مراجعه حضوري به اداره ثبت احوال اقدام فرمايند .
صفحه اصلی
رئيس اداره
تشکیلات و کارکنان
تعرفه خدمات
آدرس اداره
آمار های رویدادهای حیاتی
فراوانی نام گذاری
گنجینه اسناد
پیوند ها
 
 
width=222
حدیث روز

امام حسين (ع):
هر يک از دو نفـرى که ميان آنها نزاعى واقع ي و يکـى از آن دو رضايت ديگرى را بجـويـد ، سبقت گيـرنـده اهل بهشت خـواهـد بــود.

 
:آمار بازديد

: تعداد بازدید

:ورود سایر ارگانها  
  نام کاربری
  کلمه عبور
   
 
 
 

آدرس : شهرستان دليجان ميدان بسيج کد پستی 3791153147تلفن 08664228335
mrk_delijan@sabteahval.ir:پست الكترونيك
شماره پيامك : 30007957007619