ارتباط با ما طرح تکریم ارباب رجوع خدمات الکترونیکی صفحه اصلی
:عکس روز
:سخن روز

فرا رسیدن سالورز شهادت جانگداز حضرت امام حسن عسگری (ع) بر حضرت حجت (عج) و همه شیعیان جهان تسلیت باد

:سایت های مرتبط
ثبت احوال كشور
به وب سایت اداره ثبت احوال خنداب خوش آمدید
حضور رییس محترم حراست اداره کل در ثبت احوال شهرستان خنداب
جناب آقای قاسمی رییس محترم اداره حراست اداره کل ثبت احوال استان مرکزی در اداره ثبت احوال شهرستان خنداب حضور یافتند و با حمیدرضا حسنی رییس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب و سایر همکاران دیدار و گفت و گو کرده و مطالبی در خصوص امور محوله همکاران در قسمت های های مختلف بیان کردند. آقای حسنی هم در این دیدار گزارشی از اقدامات و فعالیت های انجامن شده در هشت ماه امسال را ارائه دادند.
دومین جلسه شوراي هماهنگی ثبت احوال شهرستان خنداب
دومین جلسه شوراي هماهنگی ثبت احوال شهرستان خنداب در سال جاري روز پنجشنبه04 /09/1395 ساعت 11:30صبح به رياست جناب آقاي مهندس غياثي فرماندار محترم شهرستان خنداب در محل سالن جلسات فرمانداري تشکيل گرديد. فرماندارمحترم شهرستان خنداب در آغاز اين نشست ضمن خير مقدم و تبريک هفته مبارک بسیج و تسلیت ایام سالروز رحلت جانگداز پیامبر اعظم (ص)،شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) گفتند: همه تلاش دولت تدبير و اميد خدمات رساني مطلوب به مردم و افزايش رضايتمندي آنان است که در اين زمينه برخورداري از آمار دقيق و به روز براي تحقق این موضوع نقش حياتي دارد. جناب آقاي مهندس غياثي افزودند: در کشور آمارگيري هاي مختلفي در بخش کشاورزي، حمل و نقل، نفوس و مسکن انجام مي شود که آمارگيري نفوس و مسکن و روند تحولات جمعيتي از مهم ترين آنها محسوب مي شود. رئيس محترم شوراي هماهنگی ثبت احوال شهرستان خنداب اضافه کردند: مباحث نيروي انساني، روند حرکت جمعيتي کشور، استان ها و شهرستان ها به حالت پيري و جواني مي تواند مديران را براي برنامه ريزي علمي و کاربردي بيش از پيش کمک کند . وي در ادامه بيان نمودند: همه مديران به خصوص شبکه بهداشت، دهياران واعضاي شوراي اسلامي شهرستان مي بايست با اداره ثبت احوال ارتباط تنگاتنگ اطلاعاتي داشته تا موجب بروز شدن روند ثبت وقايع حياتي چهارگانه در اين شهرستان شود. سپس آقاي حميدرضا حسني رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب نيز در ادامه جلسه ضمن تقدير وتشکر از فرماندار محترم و اعضاء حاضر در جلسه به تشريح عملکرد 8 ماه سال جاري پرداختند و اعلام کردند: در اين مدت 590 مورد ولادت به ثبت رسيده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد کاهش داشته و در زمينه وفات نيز 245واقعه به ثبت رسيده که نسبت به 8 ماه سال 1394، 17 درصدکاهش داشته است. در 8 ماه سال جاري در موضوع طلاق نيز 34واقعه به ثبت رسيده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2/4 درصد کاهش داشته است. وی ادامه داد: در واقعه ازدواج نیز در هشت ماهه سال جاری 181 مورد به ثبت رسیده که در مقایسه با هشت ماهه سال گذشته 18/5 درصد کاهش داشته است. در ادامه، مصوبه هاي جلسه گذشته بررسي شد که همه سه مصوبه جلسه گذشته شوراي ثبت وقايع حياتي شهرستان با همکاري ساير ادارات و مديران به نحو مطلوب انجام شده بود. پس از بحث و تبادل نظر و ارائه راهکار ها توسط اعضاء جلسه موارد ذيل به تصويب رسيد. 1-مصوب شد در صورت برگزاري همايش دهياران و اعضاي شوراي اسلامي شهر وروستا در بخش هاي مرکزي و قره چاي از اداره ثبت احوال نيز در خصوص همکاري بيشتر دعوت به عمل آید. 2- مصوب شد بخشداران محترم در نشست های دهیاران نسبت به همکاری دهیاران با ثبت احوال تاکیدات لازم را داشته باشند. 3-مصوب شد مراجع انتظامی و شهرداری ها نسبت به اعلام واقعه فوت با ثبت احوال مانند سنوات گذشته همکاری کنند.
حمیدرضا حسنی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب از تولد 590 واقعه ولادت از ابتدای سال جاری تا آخر ماه آبان ماه 95 در شهرستان خنداب خبر داد و گفت: در بین ولادت پسران نام های امیر علی ، امیر حسین ،حسین و امیر محمد بالاترین اسامی دارند. وی بیان کرد: اسامی نازنین زهرا ، زهرا ، فاطمه ، زینب و مریم هم به ترتیب بالاترین اسامی را در متولدان دختر این شهرستان به خود اختصاص دادند. حسنی خاطر نشان کرد: ولادت به ثبت رسيده در هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد کاهش داشته
حضور رییس اداره ثبت احوال خنداب در راهپیمایی 13 آبان
آقای حمید رضا حسنی رییس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب در راهپیمایی یوم الله 13 آبان و روز دانش آموز شهرستان خنداب هماره با امام جمعه ، فرماندار ، مدیران محلی ، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی شرکت کرده و با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کرده و بدعهدی های استکبار جهانی را علیه ایران اسلامی محکوم کرد.
مدارک برای درخواست شناسنامه المثنی
آقای حمیدرضا حسنی رییس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب گفت: کسانی که شناسنامه خود را به هر دلیلی از دست می دهند باید برای درخواست شناسنامه المثنی اقدام کنند. وی ادامه داد: حضور افراد بالای 18 سال برای درخواست شناسنامه المثنی ضروری است و باید کپی از شناسنامه مفقوده یا کپی کارت ملی خود را ارائه هند. کپی از صفحه اول و دوم شناسنامه پدر و مادرهم ضروری است. وی خاطر نشان کرد: کسانی که متاهل هستند حتما باید کپی شناسنامه همسر صفحه اول و دوم ، کپی عقد نامه از صفحه اول ، دوم و سوم را ارائه دهند و اگر فرزند هم دارند کپی شناسنامه صفحه اول از فرزند یا فرزندان ضروری است. حسنی تاکید کرد: به همراه داشتن کد پستی 10 رقمی منزل نیز ضروری است و باید متقاضی دو قطعه عکس جدید زمینه سفید را هم به همراه داشته و به مسول مربوطه تحویل دهد.فرم مربوطه و به همراه فرم فقدان تکمیل و به امضائ متقاضی خواهد رسید. رییس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب افزود: کسانی که برای اولین بار شناسنامه خود را گم می کنند که فقدان اول محسوب می شود ، هر روزی که درخواست می دهند تا یک ماه در نوبت خواهند بود تا شناسنامه المثنی صادر خواهد شد که هزینه شناسنامه اول سیصد هزار ریال تعیین شده است.
بازرسی و نظارت از اخذ درخواست کارت هوشمند ملی توسط اداره پست خنداب
آقای حمید رضا حسنی رییس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب در ادامه بازرسی و نظارت از نحوه اخذ درخواست کارت هوشمند ملی توسط اداره پست خنداب ، از این اداره بازدید و با رییس اداره پست ، کاربر و مدیر فنی دیدار و گفت و گو کرد. حسنی رییس اداره ثبت احوال خنداب در این دیدار خواستار رعایت موارد قانونی توسط فعالان این دفتر شد و گفت: رعایت دقیق آیین نامه های ابلاغی از سوی اداره کل ثبت احوال استان مرکزی و سازمان مرکزی ، موجب بروز کمترین اشکال و مشکل در روند اخذ درخوسات کارت هشومند ملی و صدور کارت توسط سازمان مرکزی است.
سیاه پوش کردن فضای اداره ثبت احوال خنداب به مناسبت ماه محرم
به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم ، ماه پیروزی خون بر شمشیر و ماه سید الشهدا (ع) ، فضای اداره ثبت احوال خنداب سیاه پوش شد و پرچم های یا حسین (ع) در فضای این اداره به اهتزاز در آمد .
اهدا بیش از 50 کتاب به ایستگاه مطالعه اداره ثبت احوال خنداب
به مناسبت فرا رسیدن هفته امر به معروف و نهی از منکر ، بیش از 50 جلد کتاب توسط کارکنان و پرسنل اداره ثبت احوال شهرستان خنداب به ایستگاه کتابخوانی این اداره اهدا گردید. سه جلد از این کتابها ویژه امر به معروف و نهی از منکر بود که به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر ، در ایستگاه کتابخوانی اداره ثبت احوال شهرستان خنداب اهدا و آماده مطالعه توسط قشرهای مختلف مردم و ارباب رجوع ها قرار گرفت.
بازدید رئیس اداره ثبت احوال شهرتان خنداب از دفتر پیشخوان جاورسیان
آقای حمید رضا حسنی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب از دفتر پیشخوان 1109 جاورسیان و بخش قره چای این شهرستان بازدید از نزدیک از نحوه احذ درخواست کارت هوشمند ملی و تعویض شناسنامه توسط این دفتر آشنا شد. حسنی در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش های کابران ، مدیر فنی و آقای حمیدی مدیر دفتر پیشخوان 1109 شهر جاورسیان از آنان خواست با دقت بیشتری و رعایت دقیق قانون نسبت به اخذ درخواست تعویض شناسنامه و کارت ملی هوشمند نسبت به انجام وظایف محوله تلاش کنند. وی ادامه داد: بازرسی از دفاتر پیشخوان به صورت هفتگی انجام خواهد شد و در این زمینه دفتر بازدید تعیین شده برای این منظور نیز به صورت هفتگی ، گزارش ها را ثبت خواهد کرد. ردیس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب تاکید کرد: واگذاری بخشی از فعالیت های ثبت احوال در راستای اصل 44 قانون اساسی انجام شده که در این زمینه تسریع در امور مردم شده و تردد مردم شهجاورسیان و روستاهای بخش قره چای را به خنداب کمتر می کند. حمیدی مدیر دفتر پیشخوان 1109 جاورسیان هم در این بازدید گزارشی از اقدامات انجام شده برای اخد درخواست تعویض شناسنامه و درخواست کارت هوشمند ملی را ارائه کرد و از حمایت های اداره کل ثبت احوال استان مرکزی و شهرستان خنداب قدردانی کرد.
چاپ 1400 شناسینامه الکترونیک در اداره ثبت احوال خنداب
آقای حمید رضا حسنی رئیس اداره ثبت احوال خنداب از چاپ یک هزارو 400 شناسنامه الکترونیک در شش ماه نخست امسال خبر داد و گفت: شناسنامه متقاضیان امر مقدس ازدواج و دانش آموزان برای ثبت نام در مدارس به صورت روزانه در این اداره چاپ می شود. وی با تشکر از تلاش همکاران این اداره در چاپ شناسنامه گفت: متقاضیان برای تعویض شناسنامه باید مدارکی از جمله یک قطعه عکس زمینه سفید جدید ، شماره ملی پدر و مادر ، شماره ملی همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشند و کد پستی 10 رقمی منزل را نیز به مسئول مربوطه ارائه دهند. وی خاطر نشان کرد: حضور افراد بالای 18 سال برای تعویض شناسنامه یا عکس دار کردن الزامی است. حستی یادآور شد: کسانی که قصد دارند شناسنامه خود را عکس دار کنند و این افراد سامل متولدین تا سال 1380 هستند ، باید معرفی نامه از شورای اسلامنی شهر یا روستا و یا گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه به اداره ثبت احوال تحویل دهند.
حضور مدیر کل محترم ثبت احوال در شهرستان خنداب
جناب آقای خسروی مدیرکل محترم ثبت احوال استان مرکزی و آقای غلامی معاونت محترم توسعه مدیریت و پشتیبانی ضمن سفر به شهرستان خنداب از اداره پست خنداب و اداره ثبت احوال شهرستان خنداب بازدید کرده و با همکاران گفت و گو کردند. آقای خسروی در این دیدار از روند اخذ درخواست کارت هوشمند ملی از نزدیک بازدید کرده و بر انجام دقیق آن تاکید کردند و گفتند: کارت هوشمند ملی دروازه ورود به دولت الکترونیک است و باید با حساسیت و دقت بالا انجام شود. وی بیان کردند: اداره ثبت احوال در شهرستان ها نسبت به تحویل کارت اقدام خواهند کرد و با افزایش و فعالیت ادارات پست و دفاتر پیشخوان دولت ، درخواست های مردم در زمینه کارت هوشمند می انجام می شود که با فعالیت این دفاتر و ادارات پست روند ، سرعت و فراگیری بیشتری از قشر مردم انجام شده است. مدیرکل محترم ثبت احوال استان مرکزی از مردم خواست با ثبت نام در کافی نت ها و دریافت نوبت برای حضور در ادارات پست و دفاتر پیشخوان دولت ، برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند. حمیدرضا حسنی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب هم در این دیدار گزارشی از ماموریت های محوله را ارائه داد.
اخذ درخواست بیش از 7400 کارت هوشمند ملی در خنداب
حمیدرضا حسنی رییس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب در بازدید مدیرکل محترم ثبت احوال استان مرکزی از اخذ درخواست هفت هزار و 400 کارت هوشمند ملی در این شهرستان خبر داد و گفت: این درخواست های توسط اداره ثبت احوال شهرستان خنداب، اداره پست خنداب و دفتر پیشخوان بخش قره جای مستقر در شهر جاورسیان انجام شده است. وی ادامه داد: سهمیه تعیین شده امسال شهرستان خنداب ، در کارت هشومند ملی از سوی استان ، 10 هزار درخوسات تعیین شده که تا کنون بخش اعظمی از آن اخذ شده است. وی از مردم خواست در زمان تعیین شده ثبت نام و نوبت گیری به نقاط تعیین شده ، حضور یافته و نسبت به درخوسات خود اقدام کنند. حستی خاطر نشان کرد: عکس توسط دفاتر تعیین شده از متقاضیان اخذ خواهد شد ، بنابراین افراد با آمادگی لازم برای عکس گرفتن در دفاتر تعیین شده حضور یابند.
حضور معاون فرماندار شهرستان خنداب در اداره ثبت احوال
آقای بهاری معاون فرمانداری شهرستان خنداب و سرپرست بخشداری قره چای شهرستان با حضور در اداره ثبت احوال از روند درخواست کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال خنداب بازدید کرد . وی همچنین از سایر بخش های اداره ثبت احوال خنداب بازدید و کارکنان این اداره دیدار و گفت و گو کرد. حمیدرضا حسنی رییس ادراه ثبت احوال شهرستان خنداب هم در این دیدار جزئیات و نحوه مراحل درخواست کارت هوشمند ملی را برای معاون فرمانداری شهرستان خنداب بیان کرد و از حمایت های اداره کل ثبت احوال استان مرکزی ، استانداری استان مرکزی و فرمانداری شهرستان در انجام ماموریت های تعیین شده قدردانی کرد.
حضور امام جمعه موقت شهر جاورسیان در اداهر ثبت احوال خنداب
حجت السلام شاکری امام جمعه موقت شهر جاورسیان برای انجام امور سجلی و شناسنامه ای خود در اداره ثبت احوال شهرستان از خدمات کارکنان این اداره به قشرهای مختلف مردم به خصوص شهروندان شهر جاورسیان و روستائیان بخش قره چای تشکر و قدردانی کرد. حجت السلام شاکری گفت: خدمت به مردم و تسریغ در انجام امور مردم عبادت است که این موضوع باید مورد توجه مدیران و مسوولان قرار گرفته و از شهیدان رجایی و باهنر الگوگیری شود. حمیدرضا حسنی رییس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب هم در گزارشی از وقایع حیاتی چهارگانه شهرستان خنداب ارائه کرد و گفت: ارائه شناسنامه به اراباب رجوع به صورت روزانه انجام شده و روند اخذ درخواست کارت هوشمند ملی با فعال شدن دو ایشتگاه در بخش مرکزی و قره چای با حمایت مدیرکل محترم ثبت احوال استان استان مرکزی رضایت بخش است.
آمادگی تبت احوال شهرستان خنداب برای عکس دار کردن شنانسامه جوانان
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب از آمادگی این اداره برای عکس دار شنانسامه دختران و پسران دانش آموز برای ورود به مقاطع بالتر و ثبت نام در دبیرستان و هنرستان خبر داد. حمیدرضا حسنی گفت: متقاضیان عکس دار کردن شنانسامه باید وارد سن پانزده سال شده باشند و از مدرسه گواهی اشتغال به تخصیل به همراه دو قطعه عکس مهر و امضا شده توسط مدرسه به اداره ثبت احوال ارائه دهند. وی افزود: همچنین متقاضیان کارت ملی پدر و مادرشان را نیز به همراه داشته باشند تا در فرم مربوطه اطلاعات آنان قید شود. حسنی خاطر نشان کرد: متقاضیانی که مایل نیستند گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه ارائه دهند می توانندفرم معرفی نامه را از اداره ثبت احوال خنذاب اخذ کرده و به همراه دو قطعه عکس به شورای اسلامی شهر و روستا ارائه هند تا این نهاد هویت و عکس آنان را برای عکس دار کردن شنانسامه تائید کنند. رییس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب تاکید کرد: متقاضیان عکس دار کردن شناسنامه از افرادی که تاریخ تولد آنان از سال 1380 به بعد می باشند از امروز برای عکس دار کردن شنانسامه به این اداره مراجعه کرده و درخواست خود را به زمان ثبت نام در اوایل مهر ماه موکول نکنند .
تعویض تابلوی اداره ثبت احوال شهرستان خنداب
به مناسبت دهه کرامت ، تابلوی سر درب ورودی ساختمان اداره ثبت احوال شهرستان خنداب تعویض شد . تابلوی گذشته به دلیل فرسودگی و نا خوانا بودن باعث برخی مشکلات جهت یافتن آدس ساختمان برای شهروندان محترم شده بود که پس از پیگیری های صورت گرفته تعویض تابلو در دهه کرامت انجام شود.
حضور دختران جوان برای انجام کارت هوشمند ملی در سالروز ولادت حضرت معصومه
در سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) ، حضور دختران جوان برای دریافت کارت هوشمند ملی و اخذ درخواست در اداره ثبت احوال خنداب چشمگیر بود. رییس و کارکنان اداره ثبت احوال شهرستان خنداب این روز بزرگ و گرامی به مراجعه کنندگان تبریک گفتند.
مشروح جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال خنداب
صورتجلسه عنوان جلسه:جلسه شوراي هماهنگي ثبت احوال شهرستان خنداب تاريخ برگزاري:6/4/1395 شماره جلسه:1 1رييس جلسه: فرماندارمحترم شهرستان دبيرجلسه:رييس محترم اداره ثبت احوال کارشناس ذيربط: آقاي هاشمي دسشتور کارهاي جلسه: 1- بررسي مصوبات جلسه قبل 2-ارائه گزارش وقايع چهارگانه از سوي دبير محترم 3- ساير موارد اهم مطالب مطرحه: فرماندار محترم و رييس شوراي هماهنگي ثبت احوال شهرستان خنداب ضمن تسليت ايام شهادت حضرت علي (ع) و ليالي قدر و فيوضات ماه مبارک رمضان ، آمار دقيق را باعث بر برنامه ريزي دقيق در کلان کشور دانست. جناب آقاي غياثي در ادامه گفت: طلاق يکي از آسيب هاي اجتماعي است که در جلسه فرهنگ عمومي بايد مطرح و براي کاهش آن چاره انديشي شود و ازدواج زودهنگام هم يکي از واقعيت هايي است که به دليل عدم تفاهم زوجين منجر به طلاق ميگردد که در اين زمينه نيز بايد اطلاع رساني شده و آگاهي هاي خانواده هارا افزايش داد.جوانان بايد پس ازرسيدن به بلوغ فکري و جسمي اقدام به ازدواج کنند تا بنيان خانواده بيش از پيش مستحکم و پايدار شودو اين موضوع نياز به اقدام دستگاه هاي فرهنگي در راستاي کاهش آمار طلاق و ساير جرائم و آسيب هاي اجتماعي است. وي ادامه داد: اطلاعات دقيق و به روز از طريق دهياران به ثبت احوال همراه با واقعيت ها اطلاع رساني شود و در اين زمينه خود سانسوري بزرگترين آسيب است چرا که با آمارهاي دقيق مي توان در موضوع هاي بهداشتي و جمعيتي و تامين نيازهاي مختلف براي قشرهاي مختلف مردم برنامه ريزي کرد. حميدرضا حسني رئيس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب هم در ادامه اين جلسه گزارشي از وقايع حياتي چهارگانه ارائه نمودند و گفتند: در سه ماه نخست امسال ، 252 واقعه ولادت در اين شهرستان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش داشته و در مورد ثبت واقعه فوت نيز در سه ماه اول سال 1395، 93 واقعه مرگ به ثبت رسيده که نسبت به مدت مشابه 1394، 14 درصد افزايش دارد. وي ادامه دادند: در سه ماه اول امسال 89 ازدواج شهري و روستايي به ثبت رسيده که اين رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از هفده درصد کاهش برخوردار بوده و در پديده طلاق هم 14 واقعه در سه ماه اول امسال به ثبت رسيده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد افزايش دارد. مصوبات / تصميات : دستگاه/دستگاه هاي اقدام کننده مهلت اقدام شرح مصوبه رديف کليه اعضا فوري مصوبات جلسه18/11/94مطرح و بر اجراي آن تاکيد گرديد 1 جلسه آتي مقرر گرديد تحليل دقيقي از پديده شوم طلاق و ازدواجدر سطح شهرستان با همکاري ساير دستگاههاي متولي براي جلسه آتي به فرمانداري ارائه نمايد 2 ثبت احوال – خانه هاي بهداشت دهياران در طول سال مقررگرديد ثبت ياران و خانه هاي بهداشت و دهياري ها در اعلام به موقع وقايع حياتي همکاري بيشتري داشته باشند 3 فوري مقرر گرديد از طريق فرمانداري خنداب با فرمانداري شهرستان ملاير در خصوص اعلام وقايع (ولادت) و ارسال آمار مکاتبه گردد 4 اسامي حاضرين در جلسه (سمت): آقاي حميد رضا غياثي فرماندار محترم – آقاي داريوش مرداني بخشدار محترم بخش مرکزي- آقاي محسن ميرزائي بخشدار محترم بخش قره چاي – آقاي محمد رحمتي رييس محترم آموزش و پرورش – آقاي حميدرضا حسني رييس اداره ثبت احوال – آقاي علي فرجي رييس شبکه بهداشت و درمان – آقاي محمد رضايي شوراي محترم بخش مرکزي – آقاي محمود عيسي آبادي از نيروي محترم انتظامي – آقاي سهراب رضايي از شوراي محترم اسلامي شهرخنداب- آقاي محمد زماني نماينده محترم دهياران شهرستان – آقاي قدرت الله سليمي نماينده محترم شهرداري خنداب غائبين حاضرين در جلسه(سمت): اداره جهاد کشاورزي شهرستان – شهرداري جاورسيان
نشست اعضای شورای ثبت وقایع شهرستان
نشست شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان خنداب به صورت فصلی در فرمانداری شهرستان خنداب برگزار شد. غیاثی فرماندار شهرستان خنداب در این نشست بر اهمیت و کارکرد مهم ثبت احوال شهرستان خنداب تاکید کرد و گفت: سایر ادارات و نهادها هم باید برای به روز بودن امار شهرستان با ثبت احوال شهرستان کمک کنند. وی ادامه داد: به روز بودن آمار و اطلاعات ثبت احوال در تصمیم گیری کلان کشور در بخش های مختلف به خصوص جمعیتی اثر گذار است. حمید رضا حسنی رییس اداره ثبت احوال خنداب هم در این نشست گزارشی از وضعیت وقایع حیاتی چهارگانه شهرستان ارائه داد و خواستار همکاری بیشتر مراکز و خانه های بهداشت با این اداره شد.
بازدید مدیرکل محترم ثبت احوال استان مرکزی از شهرستان خنداب
جناب آقای خسوی مدیرکل محترم ثبت احوال استان مرکزی با هدف بازدید از نحوه فعالیت اداره پست شهر خنداب و دفتر پیشخوان دولت شهر جاورسیان و اداره ثبت احوال خنداب به این شهرستان به همراه رییس محترم حراست و معاون محترم اداری و مالی اداره کل سفر کردند. آقای خسوی در این دیدار ضمن دیدار با رییس اداره ثبت احوال خنداب ، با کارکنان این اداره دیدار و گفت و گو کرد و گفت: روند اخذ درخواست کارت هوسمند ملی در استان مرکزی با حمایت استانداری محترم و تلاش همه همکاران و بخش خصوصی به نحو مطلوب در حال انجام است که در ماه های آتی امسال روند مطلوب تر خواهد شد. مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی افزودند: کارت هوشمند ملی گامی مهم در تحقق دولت الکترونیک و ورود به دولت الکترونیک است که با نگاه مثبت دولت به این موضوع مهم ، اهمیت ان روز به روز بیشتر می شود. حمید رضا حسنی رییس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب هم در این دیدار گزارشی از فعالیت ها و آمار مربوطه در حوزه کارت هوشمند ملی این شهرستان ارائه کردند.
فرازهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره جمعیت
فرازهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره جمعیت  شانزدهم مرداد 90 / جمعیت کشور، هفتاد و پنج میلیون. البته بنده همین جا عرض بکنم؛ من معتقدم که کشور ما با امکاناتی که داریم، می‌تواند صد و پنجاه میلیون نفر جمعیت داشته باشد. من معتقد به کثرت جمعیتم. هر اقدام و تدبیری که می‌خواهد برای متوقف کردن رشد جمعیت انجام بگیرد، بعد از صد و پنجاه میلیون انجام بگیرد. سوم مرداد 91 از لحاظ نیروی انسانی، ما هفتاد و پنج میلیون نفر جمعیت داریم؛ این جمعیت عامل خیلی مهمی است. من این را همین جا عرض بکنم؛ جمعیت جوان و بانشاط و تحصیلکرده و باسواد کشور، امروز یکی از عامل‌های مهم پیشرفت کشور است. در همین آمارهایی که داده می‌شود، نقش جوان‌های تحصیلکرده و آگاه و پرنشاط و پرنیرو را می‌بینید. ما باید در سیاست تحدید نسل تجدیدنظر کنیم. سیاست تحدید نسل در یک برهه‌ای از زمان درست بود، یک اهدافی هم برایش معین کردند. آنطوری که افراد متخصص و عالم و کارشناسان علمی این قسمت تحقیق و بررسی کردند و گزارش دادند، ما در سال ۷۱ به همان مقاصدی که از تحدید نسل وجود داشت، رسیدیم. از سال ۷۱ به این طرف، باید سیاست را تغییر می‌دادیم، خطا کردیم، تغییر ندادیم. امروز باید این خطا را جبران کنیم. نوزدهم مهر 91 یکی از مهم‌ترین موجودی‌های باارزش ما، همین نسل جوانِ تحصیلکرده است. نسل جوان تحصیلکرده، هم شجاعت دارد، هم امید دارد، هم نشاط و تحرک دارد. من همین جا در داخل پرانتز عرض بکنم یکی از خطاهایی که خود ما کردیم ـ بنده خودم هم در این خطا سهیمم ـ این مساله‌ تحدید نسل از اواسط دهه ۷۰ به این طرف باید متوقف می‌شد. البته اوّلی که سیاست تحدید نسل اتخاذ شد، خوب بود، لازم بود، لیکن از اواسط دهه ۷۰ باید متوقف می‌شد. این را متوقف نکردیم؛ این اشتباه بود. عرض کردم مسئولین کشور در این اشتباه سهیمند، خود بنده حقیر هم در این اشتباه سهیمم. این را خدای متعال و تاریخ باید بر ما ببخشد. نسل جوان را باید حفظ کرد. با این روند کنونی اگر ما پیش برویم ـ من چندی پیش هم در ماه رمضان در سخنرانی گفتم ـ کشور پیر خواهد شد. خانواده‌ها، جوان‌ها باید تولید مثل را زیاد کنند و نسل را افزایش دهند. بیست و سوم مهر 91 حد زاد و ولد در جامعه‌ ما چیست؟ من اشاره کردم؛ یک تصمیم زمان‌دار و نیاز به زمان و مقطعی را انتخاب کردیم، گرفتیم، بعد زمانش یادمان رفت. مثلاً فرض کنید به شما بگویند آقا این شیر آب را یک ساعت باز کنید. بعد شما شیر را باز کنی و بروی! ماها رفتیم، غافل شدیم؛ ده سال، پانزده سال. بعد حالا به ما گزارش می‌دهند که آقا جامعه ما در آینده نه چندان دوری، جامعه پیر خواهد شد؛ این چهره‌ جوانی که امروز جامعه‌ ایرانی دارد، از او گرفته خواهد شد. یازدهم اردیبهشت 92 من بارها این را به مردم عرض کرده‌ام: پیر شدن کشور، کم شدن نسل جوان در چندین سال بعد، از همان چیزهایی است که اثرش بعداً ظاهر خواهد شد، وقتی هم اثرش ظاهر شد، آن روز دیگر قابل علاج نیست؛ اما امروز چرا، امروز قابل علاج است. فرزندآوری یکی از مهم‌ترین مجاهدت‌های زنان و وظایف زنان است، چون فرزندآوری در حقیقت هنر زن است؛ اوست که زحماتش را تحمل می‌کند، اوست که رنجهایش را می‌برد، اوست که خدای متعال ابزار پرورش فرزند را به او داده است. خدای متعال ابزار پرورش فرزند را به مردها نداده، در اختیار بانوان قرار داده؛ صبرش را به آنها داده، عاطفه‌اش را به آنها داده، احساساتش را به آنها داده، اندام‌های جسمانی‌اش را به آنها داده، در واقع این هنر زن‌ها است. اگر چنانچه ما اینها را در جامعه به دست فراموشی نسپریم، آن وقت پیشرفت خواهیم کرد. هشتم آبان 92 یک نگاه مقلدانه‌ای به زندگی غربی یا به زندگی اروپایی وجود داشته که به اینجاها منتهی شده و میراث آن به ماها رسیده؛ ما هم در یک برهه‌ای از زمان غفلت کردیم، کاری که باید انجام بدهیم انجام ندادیم. درحالی‌که امروز در [بعضی از] همین کشورهای غربی از کاهش باروری دارند زیان می‌بینند و پشیمانند و در بعضی از کشورهای غربی مطلقا کاهش باروری وجود ندارد؛ یعنی خانواده‌های پرجمعیت، مثلاً خانواده آمریکایی با ده دوازده بچه، چطور خانواده ایرانی [که] می‌خواهد از او تقلید کند باید حتما یک بچّه داشته باشد یا دو بچّه! که این الان وجود دارد و گزارش‌ها و خبرها از این واقعیت به ما اطلاع می‌دهد. سیزدهم شهریور 93 مساله‌ جمعیت تأثیر زیادی دارد در اقتدار ملی و افزایش نسل جوان و بزرگ بودن کشور از لحاظ جمعیت، خیلی تأثیر دارد در ایجاد اقتدار. البته از همه‌ اینها مهم‌تر، مساله‌ فرهنگ است؛ بخصوص در سطح باورها و عقاید مردم.
اعلام نامگذاری هفته جمعیت از 25 اردیبهشت ماه 95
سازمان ثبت احوال کشور روزهای هفته جمعیت را اعلام کرد. به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، با عنایت به ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری (مد‌ ظله ‌العالی) در تاریخ 30/2/1393 مصادف با این روز به پیشنهاد سازمان ثبت احوال کشور به شورای فرهنگ عمومی، مبنی بر درج "روز ملی جمعیت" در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، و پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی به حول و قوه الهی در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران از سال 1395 نامگذاری و به ثبت رسید. در این راستا، برنامه‌های روز ملی جمعیت از سوی سیدعلیرضا آوایی رییس سازمان ثبت احوال کشور در مورخ 20/10/94 به مدیران ستاد و ادارات کل ثبت احوال استان‌های کشور مبنی بر انعکاس گزارش رصد تحولات جمعیتی در رسانه‌های گروهی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، برگزاری همایش روز ملی جمعیت در سراسر کشور و برگزاری نشست‌های تخصصی به منظور پایش و ارزیابی برنامه‌های اجرایی مربوط به حوزه جمعیت ابلاغ کرد. اسامی روزهای هفته جمعیت به شرح ذیل می باشد: شنبه ۲۵ اردیبهشت : جمعیت، خانواده سالم، آرامش و نشاط یکشنبه ۲۶ اردیبهشت: جمعیت، باروری و حمایت از زوجین نابارور دوشنبه ۲۷ اردیبهشت: جمعیت، حفظ کرامت سالمندان سه شنبه ۲۸ اردیبهشت: جمعیت، حفظ باروری و عوامل تهدید کننده چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت: جمعیت، سلامت باروری و افزایش نسل سالم پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت: جمعیت جوان و اقتصاد پویا جمعه ۳۱ اردیبهشت: جمعیت، فرزندپروری و خانواده منتظر
برگزاری درس اخلاق با حضور روحانی مستقر روستای اناج در اداره ثبت احوال خنداب
با حضور حجت السلام باقرزاده روحانی مستقر روستای اناج بخش قره چای و حاج اکبر زمانی از چهزه های فعال مذهبی بخش قره چای ، کلاس درس اخلاق برای کارکنان اداره ثبت احوال خنداب برگزار شد. حجت السلام باقر زاده در این جلسه ، از کارکنان دولت در ادارات مختلف خواست که در کوتاه ترین زمان به درخواست های قانونی مردم و مراجعه کنندگان رسیدگی کرده و در این زمینه تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی را رعایت کرده و با گشاده رویی با آنان رفتار کنند.
حضور امام جمعه موقت شهر جاورسیان در اداره ثبت احوال خنداب
حجت السلام شاملو امام جمعه موقت شهر جاورسیان با حضور در اداره ثبت احوال خنداب ضمن دیدار با کارکنان این اداره ، از ارائه خدمات این اداره به مردم شریف شهرهای خنداب و جاورسیان و روستاهای بخش مرکزی و قره چای قدردانی کرد. حمیدرضا حسنی رییس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب هم در این دیدار گزارشی از ثبت وقایع حیاتی چهارگانه شهرستان گزارشی ارائه کرد و از حمایت های ائمه جمعه و جماعت از فعالیت ها و عملکرد این اداره تشکر نمود.
عملکرد اداره ثبت احوال خنداب در فروردین ماه 95
رییس اداره ثبت احوال شهستان خنداب گفت: این اداره در فروردین ماه 95 608 درخواست کارت هوشمند ملی از ثبت نام کنندگان در سایت اخذ کرده و 297 شناسنامه قدیمی به الکترونیکی تعویض کرده است. حمیدرضا حسنی ادامه داد: در این ماه در شهرستان خنداب 12 ازدواج شهری ، 28 واقعه ازدواج روستایی ، دو طلاق شهری و سه واقعه طلاق روستایی به ثبت رسیده است. وی ادامه داد: در واقعه ولادت هم در شهریتان خنداب در فروردین ماه 95 / 12 ولادت پسر شهری ، هفت ولادت دختر شهری ، 36 ولادت پسر روستایی و 25 ولادت دختر روستایی به ثبت رسیده و شناسنامه نوزاد صادر شده است. وی درباره آمار وفات هم در فروردین ماه 95 این شهرستان گفت: در این شهرستان چهار مرد و چهار زن شهری و 11 مرد و 10زن روستایی فوت کرده اند.
ثبت هزار واقعه ولادت در شهرستان خنداب در سال 94
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب در ثبت یک هزار واقعه ولادت در سال گذشته در شهرستان خنداب خبر داد. حمیدرضا حسنی گفت: همچنین در سال 1394 در شهرستان خنداب 343 واقعه فوت ، ا290واقعه ازدواج و 46 واقعه طلاق ثبت شده است. وی از همکاری و حمایت فرمانداری شهرستان ، بهشداران مرکزی و قره چای ، دهیاران و مراکز بهداتشی و خانه های بهداشت روستایی برای ثبت وقایع چهارگانه قدردانی و تشکر کرد.
متولد شدن اولین نوزاد پسر در سال 1395 در خنداب
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب از به دنیا آمدن اولین نوزاد در این شهرستان خبر داد و گفت: این نوزاد یکم فروردین ماه 1395 به دنیا آمد که والدین آن نام "محمد جواد " را برای او انتخاب کردند. حمیدرضا حسنی ادامه داد: همچنین اولین نوزاد دختر نیز در این شهرستان خنداب سوم فروردین ماه متولد شد که پدر و مادر وی نام زینب را برای او برگزیدند.
ادای احترام به شهیدان والامقام توسط کارکنان اداره ثبت احوال خنداب
به مناسبت روز سوم دی ماه، روز ملی ثبت احوال / جمعی از کارکنان اداره ثبت احوال شهرستان خنداب با حضور در گلزار شهیدان این شهرستان در محله های خنداب / حصار و قلعه به مقام شامخ شهیدان والامقام ادای احترام کردند . شرکت کنندگان در این مراسم با اهدای شاخ گل و عطر افشانی قبور مطهر شهیدان با ارمان های والای این عزیزان / امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.
حضور کارشناسان فرمانداری در اداره ثبت احوال خنداب به مناسبت روز ثبت احوال
دولت آبادی مسوول اداری مالی و فرجی کارشناس امور شهری ، روستایی و شوراهای اسلامی فرمانداری شهرستان خنداب با حضور در اداره ثبت احوال شهرستان خنداب به مناسبت روز سوم دی ماه روز ثبت احوال این روز را به رئیس و همکاارن اداره ثبت احوال شهرستان خنداب تبریک گفته و از زحمات آنان در راستای پاسداری از هویت ایرانی و اسلامی مردم این شهرستان قدردانی کردند.
دیدار با امام جمعه خنداب به مناسبت روز ثبت احوال
رئیس و جمعی از کارکنان اداره ثبت احوال شهرستان خنداب به مناسبت سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال با حجت الاسلام مجدی زاده امام جمعه شهر خنداب دیدار و گفت و گو کردند. امام جمعه خنداب در این دیدار گفت: ثبت احوال از سازمان های خوب و خدمات رسان است که وظایف مهم و حساسی بر عهده دارد بنابراین باید در امانت داری و رعایت قانون بیشتر تلاش کنند. حجت الاسلام مجدی زاده کرمانی ادامه داد: با ارائه آمار از وضعیت ازدواج و طلاق ها می توان در شورای فرهنگ عمومی برای کاش طلاق و افزایش نرخ طلاق با حضور سایر مدیران برای شهرستان برنامه ریزی و تصمیم گیری کرد. حمیدرضا حسنی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب هم در این دیدار گزارشی از وضعیت 9 ماهه سال جاری در خصوص وقایه حیاتی چهارگانه ارائه کرد.
نمایی از تلاش همکاران اداره ثبت احوال خنداب به مناسبت روز ملی ثبت احوال
همکاران اداره ثبت احوال شهرستان خنداب هم مانند سایر ادارات تابعه در استان مرکزی برای خدمات رسانی به متقاضیان و ارباب رجوع ها در تلاش هستند که این خدمات رسانی به مناسبت هفته ثبت احوال به اوج خود رسید.
حضور معاون فرماندار در اداره ثبت احوال خنداب
آقای بهاری معاون محترم فرمانداری شهرستان خنداب به مناسبت سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال و هفته ثبت احوال با حضور در اداره ثبت احوال شهرستان خنداب / این روز را به رئیس و همکاران اداره ثبت احوال تبریک گفتند. آقای بهاری اداره ثبت احوال را از سازمان های مهم و اثرگذار و تعیین کننده معرفی کردند و گفتند: اداره ثبت احوال با ثبت وقایع چهارگانه به صورت روزانه و دقیق نقش مهمی در برنامه ریزی و تصمیم گیری مدیران در سطح کلان کشور دارد. وی ادامه داد: تلاش همکاران در اداره ثبت احوال قابل تقدیر است و اداره ثبت احوال شهرستان خنداب یکی از ادارات نمونه در تکریم اراباب رجوع است. حمید رضا حسنی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب هم در این دیدار نیز گزارش از عملکرد این اداره ارائه داد.
نصب پلاکارد در اداره به مناسبت روز ثبت احوال
به مناسبت سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال ، پلاکارد این روز مقابل اداره ثبت احوال خنداب نصب شد.
98سال تلاش ثبت احوال در ثبت هويت ايرانيان
مهندس حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب بمناسبت روز ثبت احوال پیامی صادر نمودند.درقسمتی از این پیام آمده است "سوم دي ماه روز ملي ثبت احوال و نود و هشتمین سالروز تأسیس این سازمان است لذا از زحمات تمامي کارکنان و فعالان حوزه ثبت احوال استان و شهرستان خنداب که در جهت ارائه خدمت به اهالی با تمام توان مشغول خدمتگذاری هستند،قدردانی نموده و این روز را به کارکنان این عرصه تبریک و تهنیت می گویم".
پیام همدردی و تسلیت به ریاست محترم حراست اداره کل ثبت احوال استان مرکزی
برادر ارجمند و گرامی جناب آقای قاسمی ریاست محترم حراست اداره کل ثبت احوال استان مرکزی درگذشت پدر گرامیتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده برایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت ، برای شما و سایر بازماندگان صبر جمیل خواهانیم رئیس و همکاران اداره ثبت احوال خنداب
اهدا کتاب به والدین نوزادان
به مناسبت هفته فرهنگی شهرستان خنداب از چهارم الی 10 مهر ماه 94 به والدینی که نام نیکو برای نوزادان خود برگزینند از سوی اداره کل ثبت احوال شهرستان خنداب کتاب اهدا می کند
رونمایی از اولین سند سجلی شهرستان خنداب با حضور فرماندار
اولین سند سجلی شهرستان خنداب با حضور فرماندار این شهرستان روز سه شنبه هفتم مهر ماه 94 در اداره ثبت احوال شهرستان خنداب به مناسبت گرمیداشت هفته فرهنگی رونمایی شد. حمیدرضا حسنی سرپرست اداره ثبت احوال شهرستان خنداب در این مراسم گفت: اولین سند سجلی شهرستان خنداب به نام کدخدا حسن آقا طهماسبی در سال 1257 شمسی روستای اناج که در تاریخ 1307.6.26سند آن تنظیم شده ، صادر شده است.
ارائه خدمات سجلی در کوتاه ترین زمان به مناسبت هفته فرهنگی
اداره ثبت احوال شهرستان خنداب به مناسبت هفته فرهنگی شهرستان صدور شناسنامه بزرگسال و نوزاد را به صورت روزانه انجام داده و شناسنامه متضایان امر مقدس ازدواج را نیز در کمتر از یک ساعت صادر می کند. همچنین این اداره به مناسبت هفته فرهنگی شهرستان قصد دارد به والدینی که برای نوزادان نام نیکو و ائمه اطهار (ع) را انتخاب کند کتاب هدیه نماید .
راه اندازی میز خدمت به مناسبت هفته دفاع مقدس و هفته فرهنگی
به مناسبت هفته دفاع مقدس و هفته فرهنگی شهرستان خنداب که از چهارم الی دهم مهرماه جاری برگزار می شود ، اداره ثبت احوال شهرستان خنداب میز خدمت را در این اداره فعال کرده ات. راهنمایی متقاضیان به واحد های مربوطه ، ارائه مشاوره های سجلی و شناسنامه ای ، تکریم ارباب رجوع و تمیل فرم نظر سنجی از مراجعه کنندگان از جمله وظایف میز خدمت است.
آذین بندی اداره ثبت احوال خنداب به مناسبت هفته فرهنگی
اداره ثبت احوال شهرستان خندا به مناسبت هفته فرهنگی اداره را آذین بندی کرد و برای این هفته برنامه های مختلفی را در نظر گرفته و سامانه پیامکی خود را نیز فعال کرده است.
افتتاح گنجینه استاد سجلی در اداره ثبت احوال خنداب
به مناسبت هفته فرهنگی شهرستان خنداب ، اداره ثبت احوال این شهرستان گنجینه اسناد سجلی را در سالن انتظار این اداره افتتاح کرد. این گنجینه شامل اولین سند سجلی شهرستان ، تصاویر کارکنان سال های نخست فعالیت اداره ثبت احوال در استان مرکزی ، نحوه روند شکل گیری شناسنامه های قدیم تا شناسنامه های رایانه ای و کارت ملی است.
گرامیداشت هفته دفاع مقدس
اداره ثبت احوال با نصب نوشته های به مناسبت 31 یکم شهریور آغاز مقاومت جانانه ملت برابر دشمنان و متجاوزان ، هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت.
استقبال مدیران شهرستانی برای دریافت کارت هوشمند ملی در خنداب
مدیران شهرستان خنداب هم به همراه سایر قشرهای مختلف مردم برای اخذ کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال شهرستان خنداب حاضر شده و مراحل درخواست خود را انجام دادند. هم اینک سایت برای ثبت نام همه ایرانیان بالای 16 سال دارای شناسنامه عکس دار باز است. مراحل اخذ درخواست کارت هوشمند ملی شامل اسکن همه صفحات شناسنامه ، تصویر متقاضی به صورت زنده توسط راهبر فنی و اثر همه انگشتان است که پس از تائید مدیر Tدرخواست به تهران برای صدور کارت هوشمند ملی ارسال شده و پس از دریافت کارت برای متقاضی پیامک ارسال خواهد شد. عکس مهندس اکبر فرهادی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خنداب را در حال اخذ اثر انگشتان نشان می دهد.
تولد سه قلوها در روستای ایجان خنداب
برای این سه قلو ها هفدهم شهریور ماه 94 شناسنامه صادر شد. ترنم، امیر رضا و امیر علی نام سه قلو های متعلق به آقای ابراهیم قاسمی مطهر از روستای ایجان خنداب هستند که در دهم شهریور ماه در اراک به دنیا آمدند و پدر آنان چند روز پس از به دنیا آمدن سه قلوها برای دریافت شناسنامه به اداره ثبت احوال خنداب مراجعه کرده و نام آنان را نیز با مشورت همسرش انتخاب کرده بود. حمبدرضا حسنی سرپرست اداره ثبت احوال خنداب نیز با همکاری کارکنان در کوتاه ترین زمان شناسنامه های این سه قلو ها را چاپ و به پدر آنان تحویل داد. برای پدر و مادر و این سه قلوها ی روستای ایجان آرزوی سلامتی ، بهروزی و موفقیت داریم .
دیدار رئیس شورای اسلامی شهرستان خنداب از اداره ثبت احوال
آقای نظری رئیس شورای های اسلامی شهر و روستاهای شهرستان خنداب پانزدهم شهریور ماه 94 از اداره ثبت احوال شهرستان خنداب بازدید و با کارکنان این اداره و حمیدرضا حسنی سرپرست اداره ثبت احوال خنداب دیدار و گفت و گو کرد. آقای نظری از ارائه خدمات سجلی توسط اداره تثبت احوال خنداب به قشرهای مختلف مردم شهری و روستایی این شهرستان قدردانی کرد و گفت: مراجعه کنندگان از عملکرد این اداره راضی هستند زیرا در کوتاه ترین زمان به درخواست های قانونی آنان توسط این اداره رسیدگی شده و روند پاسخگویی رضایت بخش است. حسنی نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد پنج ماه امسال ارائه و خواستار همکاری بیشتر اعضای شورای های اسلامی و شهر و روستا با اداره ثبت احوال خنداب شد. آقای نظری همچنین از روند مراحل مختلف اخذ درخواست کارت هوشمند ملی از جمله اسکن شناسنامه ، عکس و اثر انگشت بازدید کرد.
برگزاری اولین جلسه درس اخلاق در ارداه ثبت احوال خنداب
اولین جلسه درس اخلاق اداره ثبت احوال شهرستان خنداب دهم شهریور ماه 94 با حضور حجت الاسلام رحمانی معاون آموزش و تربیت سپاه ناحیه بسیج شهرستان خنداب برگزار شد. حجت الاسلام رحمانی در این جلسه با تشریح و بیان اهمیت برخورداری و رعایت مسائل اخلاق اسلامی و شئونات دینی برای همه مردم به خصوص دولتمردان و کارکنان دولت گفت: کارکنان دولت با توجه به ارتباط نزدیک با اراباب رجوع و قشرهای مختلف مردم باید منشور اخلاقی ترسیم شده را رعایت کنند. سپس ایشان درباره نکوهش پدیده طلاق در اسلام سخنانی را بیان کرد و خواستار تقویت بنیان خانواده بر اساس آموزه های اسلامی شد.
دیدار بخشدار مرکزی با سرپرست اداره ثبت احوال خنداب
آقای داریوش مردانی بخشدار محترم بخش مرکزی شهرستان خنداب روز چهارم شهریور به مناسببت بزرگداشت هفته دولت و روز کارمند ضمن بازدید از اداره ثبت احوال خنداب ، با حمید رضا حسنی سرپرست اداره ثبت احوال خنداب دیدار و گفت و گو کرد. مردانی در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی از ارائه خدمات به روز و تکریم ارباب رجوع توسط اداره ثبت احوال خنداب قدردانی کرد. حسنی سرپرست اداره ثبت احوال خنداب هم گزارشی از نحوه مراحل اخذ کارت ملی هوشمند از جمله اسکن همه صفحات شاسنامه ، گرفتن عکس از متقاضی توسط کارمند مربوطه و اثر 10 انگشت دست گزارشی ارائه کرده و خواستار همکاری بیشتر دهیاران برای تبت وقایع حیاتی با این اداره شد.
بازدید معاون سپاه خنداب از ثبت احوال
حجت الاسلام رحمانی معاون تعلیم و تربیت سپاه ناحیه بسیج شهرستان خنداب یکم شهریور ماه از اداره ثبت احوال شهرستان خنداب بازدید و با آقای حسنی سرپرست این ادراه دیدار و گفت و گو کرد. حجت الاسلام رحمانی از همکاری به روز اداره ثبت احوال شهرستان خنداب به خاطر صدور شناسنامه به بسیجیان عزیز و قشرهای مختلف مردم تشکر و قدردانی کرد. حمید رضا حسنی سرپرست اداره ثبت احوال شهرستان خنداب هم گزارشی از ثبت وقایع چهارگانه در پنج ماه گذشته سال 94 ارائه کرد و خواستار تشکیل جلسه درس اخلاق با روحانیان سپاه ناحیه خنداب در اداره ثبت احوال برای کارکنان این اداره شد.
دیدار رئیس اداره بهزیستی شهرستان خنداب از ثبت احوال
غنی پور رئیس اداره بهزیستی شهرستان خنداب 22 مرداد ماه 94 به همراه کارشناس مربوطه از اداره ثبت احوال شهرستان خنداب بازدید کرد. غنی پور در این دیدار از تکریم ارباب رجوع به خصوص افراد تحت حمایت بهزیستی و انجام امور سجلی آنان توسط ثبت احوال قدردانی و تشکر کرد. حمید رضا حسنی نیز در این دیدار بهزیستی را یکی از نهادهای حمایتی و خدماتی مهم دانست و گفت: معلولیت ، محدودیت نیست و این اداره برای انجام امور سجلی افراد تحت پوشش بهزیستی در کمترین زمان آماده است.
دیدار بخشدار مرکزی از اداره ثبت احوال شهرستان خنداب
داریوش مردانی بخشدار بخش مرکزی شهرستان خنداب هجدهم مرداد ماه 94 به هماره تعدادی از دهیاران این بخش از اداره ثبت احوال شهرستان بازدید و با سرپرست و کارکنان این اداره دیدار و گفت و گو و از نزدیک با روند وظایف محوله ثبت احوال و نحوه اخذ درخواست کارت هوشمند ملی از متقاضیان آشنا شدند. مردانی بخشدار در این دیدار گفت: اداره ثبت احوال در ثبت وقایع چهارگانه حیاتی نقش بسزایی دارد و دهیاران بر اساس وظایف قانونی باید با این اداره همکاری بیشتری داشته باشند. حمید رضا حسنی سرپرست اداره ثبت احوال شهرستان خنداب نیز در این دیدار از همکاری دهیاران با این اداره در انعکاس به موقع و به همگام وقایع حیاتی قدردانی کرد.
بازدید مسوولان اداره کل ثبت احوال استان مرکزی از خنداب
رئیس محترم حراست، کارشناس فناوری و آقای بغدادی با هدف بازدید از دفاتر پیشخوان دولت به شهرستان خنداب در تاریخ 1394/05/15 سفر کردند که در این سفر از اداره ثبت احوال خنداب نیز بازدیدی کرده و با سرپرست و همکاران این اداره گفت و گو کردند. هیات اعزامی از دفاتر پیشخوان شهر جاورسیان و خنداب بازدید کرده و از نزدیک روند انجام امور محوله را در ان شهرستان نظارت کردند.
حضور در نماز جماعت وحدت مدیران شهرستان خنداب
با تصویب شورای فرهنگی عمومی و به ابتکار فرمانداری شهرستان خنداب و با توجه به شعار امسال همدلی و همزبانی - دولت و مردم نماز جماعت وحدت ویژه مدیران شهرستان خنداب هر ماه یک بار به پیش نمازی امام جمعه شهر خنداب در مجتمع اداری این شهرستان برگزار شد. حمیدرضا حسنی سرپرست اداره ثبت احوال شهرستان خنداب نیز در این نماز جماعت حضور یافتند.
برگزاری نخستین نشست شورای هماهنگی ثبت احوال خنداب
با حضور مهندس غیاثی فرماندار و رئیس شورای ثبت وقایع حیاتی 31.3.94نخستین نشست اعضای شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان خنداب در فرمانداری این شهرستان برگزار شد. آقای غیاثی در این نشست بر همکاری سایر اعضا با اداره ثبت احوال خنداب تاکید کرد و گفت: برخورداری از آمار دقیق و به روز موجب تصمیم گیری بهتر و برنامه ریزی علمی برای آینده می شود که مهم ترین آمار نیز آمار نفوس و جمعیت است. آقای حمیدرضا حسنی سرپرست اداره شهرستان خنداب نیز در ادامه این جلسه با تقدیر و تشکر از همکاری سایر اعضا با اداره ثبت احوال شهرستان گزارشی از قایع حیاتی ولادت، وفات، طلاق و ازدواح در سه ماه اول سال 94 و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل گفت: شهرستان خنداب در وقایع ازدواج و ولادت سه ماه امسال نسبت به سه ماه اول سال 93 از رشد نسبتا رضایت بخشی برخوردار بوده است.
صدور بیش از 400 شناسنامه الکترونیک در سه ماه اول امسال در خنداب
میدرضا حسنی سرپرست اداره ثبت احوال شهرستان خنداب از صادر و چاپ بیش از 400 شناسنامه الکترونیکی در سه ماه اول امسال در این هشرستان خبر داد. وی بیان کرد: یا تلاش همکاران بسیاری از درخواست های تعویض و عکس دار شدن شناسنامه در این شهرستان به صورت روزانه چاپ و به اراباب رجوع تحویل داده شده است. وی خاطر نشان کرد: کسانی که قصد دارند شناسنامه های خود را عکس دار کنند باید از شورای اسلامی شهر یا روستا ، گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه و یا کپی آخرین مدرک تحصیلی عکس دار خود را اخذ و به همراه دو قطعه هکس مهر و امضا شده توسط شورا یا مدرسه به اداره ثبت احوال تحویل دهند. حسنی اضافه کرد: به همراه داشتن شماره های ملی پدر و مادر ضروری است.
ولادت یک هزار نوزاد در خنداب
رئیس ثبت احوال شهرستان خنداب از ثبت واقعه ولادت یک هزار نوزاد در سال 1394 در این شهرستان خبر داد. حمیدرضا حسنی افزود: همچنین درسال گذشته 343 مورد واقعه فوت در این شهرستان به ثبت رسیده و 290 مورد واقعه ازدواج و 46 مورد واقعه طلاق به ثبت رسیده است. وی از همکاری و حمایت های فرمانداری شهرستان خنداب،بخشداران مرکزی و قره چای ، دهیاران و مراکز بهداشت روستایی و شهری دو شهر خنداب و جاورسیان برای ثبت وقایع حیاتی چهارگانه در سال 1394 قدردانی و تشکر کرد.
سرپرست جدید اداره ثبت احوال خنداب معرفی شد
با حضور آقای خسروی مدیرکل محترم ، رئیس محترم حراست و معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی حکم سرپرستی حمیدرضا حسنی به عنوان سرپرست اداره ثبت احوال شهرستان خنداب اعطا شد. آقای حسنی تا پیش از این به عنوان معاون اداره ثبت احوال شهرستان خنداب خدمات رسانی می کرد. مدیر کل محترم همچنین از خدمات ناصر جمشیدی رئیس سابق اداره ثبت احوال خنداب قدردانی کرد. آقای خسروی مدیرکل محترم ثبت احوال استان مرکزی در این مراسم گفت: اداره ثبت احوال شهرستان خنداب یکی از موفق ترین ادارات شهرستانی استان مرکزی محسوب می شود و تا کنون مسولیت های قانونی خود را به خوبی انجام داده است. وی ادامه داد: جابه جایی ها در راستای بهتر شدن سیستم و ارائه خدمات مطلوب تر به مردم و هم افزایی و تعامل بیشتر با ادارات و فرمانداری ها و اداره کل انجام می شود تا سیستم پویا تر عمل کند. آقای خسروی همچنین در دیدار با آقای غیاثی فرماندار شهرستان خنداب یادآور شد: اداره کل ثبت احوال استان مرکزی با تلاش کارکنان و همدلی پرسنل طی سال های گذشته همواره رتبه برتر تکریم ارباب رجوع را در کشور کسب کرده است. وی از فرمانداران خواست برای انجام بهتر مسولیت های ثبت احوال در راستای تامین نیازهای مادی و معنوی ، انجام فیبر نوری در شهرستان ها و پویا تر شدن ادارات شهرستانی حمایت خود را پر رنگ تر کنند. مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی خاطر نشان کرد: با توجه به عمومی شدن اخذ درخواست و صدور کارت هوشمند ملی در آینده ای نزدیک نیاز به حمایت بیشتر فرمانداران از ادارات ثبت احوال است. آقای غیاثی فرماندار شهرستان خنداب نیز در ادامه این جلسه با اعلام حمایت همه جانبه از ثبت احوال نقش این دستگاه را در کمک کردن به تصمیم گیران حیاتی معرفی کرد. وی گفت: تا کنون هیچ گونه شکایتی از اداره ثبت احوال شهرستان خنداب به فرمانداری ارسال و اعلام نشده که این موضوع بیانگر کارایی و رسیدگی به امور مردم توسط این اداره است.
صدور بیشاز دوهزار و 200 شناسنامه مکانیزه در خنداب
حمیدرضا حسنی سرپرست اداره ثبت احوال شهرستان خنداب از صادر شدن دو هزار و 230 شناسنامه مکانیزه در سال 93 در این شهرستان خبر داد. وی گفت: تعداد زیادی از شناسنامه های مکانیزه صادر شده با هدف عکس دار شدن شناسنامه های افراد با لای 15 سال بوده و شناسنامه های جوانان متقاضی ازدواج نیز بر اساس مدارک قانونی به صورت روزانه صادر شده است. وی ادامه داد: کسانی که قصد دارند شناسنامه خود را عکس دار کنند باید معرفی نامه از محل تحصیل یا شورای اسلامی شهر و روستا ارائه دهند و کارت ملی پدر و مادر نیز الزامی است. حسنی گفت: شورای اسلامی شهر و روستا یا محل تحصیل باید گواهی اشتغال به تحصیل و معرفی نامه را مهر و امضا کرده و به اداره ثبت احوال توسط خود متقاضی در صورت برخوردای از 18 سال سن و توسط والدین برای فرزندان زیر 18 سال تحویل دهند.
سومین شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان خندا
سومين جلسه شوراي هماهنگي ثبت احوال شهرستان خنداب با حضورجناب آقاي غياثي فرماندار و رئيس ثبت وقايع حياتي اين شهرستان در تاريخ 21/10/1393 در محل سالن جلسات فرمانداري تشکيل شد. فرماندار شهرستان خنداب در آغاز اين نشست گفت: توسعه و برنامه ريزي دقيق نيازمند وجود آمار هدفمند و به روز است که در اين زمينه ثبت احوال نقش بسزايي دارد. حميد غياثي افزود: شوراي هماهنگي ثبت احوال از مهم ترين جلسه ها است زيرا با وجود ارائه آمار چهار وقايع مهم جمعيتي مي توان برنامه ريزي و آينده نگري کرده و بر اساس نيازهاي جمعيتي زير ساخت هاي خدماتي، فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي را ترسيم و تبيين کرد. رئيس شوراي هماهنگي ثبت احوال شهرستان خنداب حرکت هاي جمعيتي را سرنوشت ساز عنوان کرد و گفت: اعضاي اين جلسه بايستي به تفکيک جمعيتي، سن ازدواج، نحوه پرداخت تسهيلات بانگي به جوانان براي ازدواج، موانع فرزند آوري و افزايش جمعيت را به صورت دقيق در شهر و روستاها استخراج کرده و براي تصميم گيري در نشست آتي موارد خواسته شده را آماده کنند. فرماندار شهرستان خنداب اضافه کرد: همکاري و تعامل همه مديران به خصوص شبکه بهداشت، دهياران و اعضاي شوراي اسلامي شهرستان با اداره ثبت احوال موجب روند بهتر ثبت وقايع حياتي چهارگانه در اين شهرستان مي شود. وي همچنين به اعضا پيشنهاد کرد در زمينه برگزاري همايش ها و دوره هاي آموزشي جمعيتي و بهداشتي علاوه بر بانوان به مردان نيز توجه کرده و براي آموزش مردان اقدام شود آقاي ناصر جمشيدي رئيس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب نيز در اين نشست ضمن قدرداني از حمايت هاي فرماندار محترم و ساير اعضاي شورا با اين اداره و اعلام محقق شدن مصوبات جلسه گذشته گزارشي از وضعيت و تعداد مواليد، وفات و ازدواج و طلاق در 9 ماه امسال داد و گفت: در 9 ماه امسال 703 واقعه ولادت، 185 واقعه ازدواج و46 واقعه طلاق به ثبت رسيده است. سپس اعضا درباره تعامل مؤثرتر با اداره ثبت احوال و راهکارهاي افزايش جمعيت و فرزند آوري توسط زوج ها نظرات خود را بيان کردند .
تولد چهار نوزاد در روز اول فرودین ماه 94
حمیدرضا حسنی سرپرست اداره ثبت احوال خنداب گفت: در روز اول فروردین ماه 94 چهار نوزاد از شهرستان خنداب متولد شدند. وی ادامه داد: این نوزان به نام های مهیا چگنی از روستای حسینیه، علیرضا صادقی از روستای ایجان ، یوسف مکل پوری از شهر خنداب و مهدی احمدی از روستای طور گیر بودند. حسنی خاطر نشان کرد: شناسنامه نوزان با دریافت شناسنامه والدین از طریق واحد نوزاد اداره کل ثبت احوال استان مرکزی به صورت روزانه در اداره ثبت احوال خنداب درصورت حاظر شدن والدین یا جدی پدری آنان صادر می شود.
کارشناسان فرمانداری خنداب هفته ثبت احوال را تبریک گفتند
جمعی از کارشناسان فرمانداری شهرستان خنداب با حضور در اداره ثبت احوال خنداب ، هفته ثبت احوال را تبریک گفته و برای جمع آوری آثار سجلی مفاخر شهرستان با هدف معرفی مفاخر و چهره های ماندگار این شهرستان به جامعه اعلام همکاری کردند. ناصر جمشیدی رئیس اداره ثبت احوال خنداب نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حضور کارشناسان فرمانداری شهرستان خنداب در این اداره خواستار حمایت بیشتر نرم افزاری و سخت افزاری از سوی فرمانداری به اداره ثبت احوال شد .
بازدید رئیس آموزش و پرورش شهرستان خنداب از اداره ثبت احوال
بازدید رئیس آموزش و پرورش شهرستان خنداب از اداره ثبت احوال آقای رحمتی رئیس محترم اداره آموزش و پرورش خنداب به مناسبت هفته ثبت احوال از بخش های مختلف این اداره بازدید و با کارکنان دیدار و گفت کرده و این هفته را به آنان تبریک گفت. آقای رحمتی نقش اداره ثبت احوال را در ارائه آمار دقیق و به روز اثر گذار توصیف کرد و بر همکاری همه جانبه آموزش و پرورش خنداب با اداره ثبت احوال تاکید کرد. ناصر جمشیدی رئیس اداره ثبت احوال خنداب نیز ضمن قدردانی از رئیس آموزش و پرورش خنداب گزارشی از وضعیت 9 ماه ثبت وقایع حیاتی اراده کرد.
حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خنداب در اداره ثبت احوال
حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خنداب در اداره ثبت احوال آقای مهندس بختیاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خنداب به مناسبت هفته ثبت احوال در اداره ثبت احوال خنداب حضور یافت. وی ضمن دیدار با رئیس و کارکنان اداره ثبت احوال رویکرد علمی و سیستمی این اداره را در ارائه خدمات به روز و سریع به مراجعان و ارباب رجوع را ستودنی دانست و گفت: اداره ثبت احوال نقش مهمی در جمع آوری آمار دقیق جمعیتی دارد. ناصر جمشیدی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب نیز در این دیدار خواستار تعامل بیشتر این دو نهاد ارزشمند و سازنده در فضای علمی و اداری شهرستان شد.
پیام فرماندار شهرستان خنداب به مناسبت روز ملی ثبت احوال
آقای حمید غیاثی فرماندار محترم شهرستان خنداب به مناسبت روز ملی ثبت احوال در پیامی آورده است: سازمان ثبت‌احوال به عنوان یکی از ارکان مهم حاکمیتی در راه انجام رسالت و وظیفه مهم هویت‌بخشی به ایرانیان و تولید آمارهای حیاتی در طول ادوار تاریخ، منشاء خدمات و تحولات چشمگیری شده است. در ادامه این پیام آمده است: بی‌گمان این امر مرهون کوشش خستگی‌ناپذیر کارکنان خدوم و زحمت‌کش عرصه هویت و تابعیت است که با همت مضاعف، نگاه‌بلند خویش را به افقی معطوف داشته که ایرانی مقتدر و آباد میوه به بار نشسته آن خواهد بود و نامگذاری روز و هفته‌ای به نام ثبت‌احوال در کشور بیانگر اهمیت این موضوع و فرصتی مناسب برای تبیین و قدردانی از زحمات تلاشگران این عرصه است.
بازدید فرماندار از اداره ثبت احوال شهرستان
به مناسبت سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال ، حمید غیاثی فرماندار شهرستان به اتفاق تعدادی از کارشناسان فرمانداری با حضور در اداره ثبت احوال شهرستان با رئیس و پرسنل این اداره دیدار و ضمن تبریک این روز از آنان تقدیر بعمل آورد .
پرسنل خنداب کارمند نموه اداره کل ثبت احوال استان مرکزی شد
حمید رضا حاتمی از کارکنان اداره ثبت احوال خنداب به عنوان یکی از پنج کارمند نمونه اداره کل ثبت احوال استان مرکزی شد. به مناسبت سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال در همایشی که به همین منظور در اداره کل ثبت احوال استان مرکزی با حضور مدیر کل و معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکزی در اراک برگزار شد از کارمندان نمونه با اهدا لوح سپاس که استاندار محترم استان مرکزی و رییس شورای وقایع حیاتی استان مرکزی آن را امضا کرده بود، تقدیر شد.
حضور رییس و کارکنان خنداب در همایش روز ملی ثبت احوال در استان مرکزی
ناصر جمشیدی رییس و جمعی از کارکنان اداره ثبت احوال شهرستان خنداب در همایش روز ملی ثبت احوال که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکز در اراک برگزار شد، حضور داشتند. در این همایش آقای خسروی مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی و معاون سیاسی و امنتی سخنرانی درباره اهمیت و نقش سازنده و اثرگذار ثبت احوال در تحقق دولت الکترونیک و اهمیت کارت های ملی هوشمند سخنرانی کردند.
گلباران قبور مطهر شهدا به مناسبت روز ملی ثبت احوال
به مناسبت روز ملی ثبت احوال قبور مطهر شهدا در اراک و شهرهای مختلف استان مرکزی و با حضور کارکنان ثبت احوال عطر افشانی و گلباران شد. شرکت کنندگان در این مراسم با آرمان های امام راحل و شهیدان والامقام تجدید میثاق کردند.
سخنرانی به مناسبت روز ملی ثبت احوال در خنداب
ناصر جمشیدی رییس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب به مناسبت سم د ماه روز ملی ثثبت احوال درباره صدور شناسنامه های الکترونیکی ، کارت های هوشمند، آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی و وضعیت وقایع حیاتی و نحوه خدمت رسانی به مردم و تکریم ارباب رجوع سخنرانی کرد.
بازدید فرماندار محترم از اداره ثبت احوال شهرستان اراک
آقای حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب چهارم آذرماه 93 از اداره ثبت احوال این شهرستان بازدید و با رئیس و کارکنان گفت و گو کرد. وی در این دیدار به سیاست های مقام معظم رهبری درباره افزایش جمعیت که هوشمندانه و آگاهانه صورت گرفته اشاره کرد و گفت: در این سیاست ها وزارتخانه های مختلفی در ایران درمورد افزایش جمعیت نقش دارند که باید به وظایف خود برای رسیدن به اهداف سیاست ها عمل کنند . فرماندار شهرستان خنداب افزود : افزایش جمعیت به تنهایی در بهبود شرایط تأثیرگذار نیست، بلکه در قالب خانواده مؤثر است؛ چراکه تقویت خانواده موجب تقویت شبکه‌های اجتماع‌محور می شود، در غیر این صورت، روابط عاطفی فردگرایانه خواهیم داشت. غیاثی ادامه داد: با تقویت خانواده همه عناصر فرهنگی مثبت تقویت می‌شوند و از شیوع بسیاری از بیماری‌های روحی جلوگیری می‌شود، ولی اگر واحد خانواده کمرنگ شود، وابستگی عاطفی نیز کم می‌شود و در نهایت آسیبی که در بسیاری کشورها گریبانگیر افراد آن شده در کشور ما نیز بروز می‌کند. فرماندار شهرستان خنداب یادآور شد:تغییرات فرهنگی صورت گرفته در جامعه طبق خواسته غرب به سمت تقویت روحیه فردگرایی و لذت‌جویی فردی، موجب شده تا فرزند عنصری مزاحم و دست و پا گیر قلمداد شود که این افکار باید با فرهنگ‌سازی اصلاح شود. ناصر جمشیدی رئیس اداره ثبت احوال خنداب نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت های هشت ماه اداره در خصوص وضعیت وقایع چهارگانه ارائه کرد.
بخشدار بخش قره چای از اداره ثبت احوال خنداب بازدید کرد
آقای سید محسن میرزایی بخشدار بخش قره چای به همراه رییس شورای اسلامی شهرجاورسیان از اداره ثبت احوال خنداب بازدید کرد. بخشدار در این دیدار ضمن گفت و گو با رییس و کارکنان اداره ثبت احوال خنداب گفت: سازمان ثبت احوال در ثبت وقایع حیاتی چهارگانه نقش بسزایی دارد . آقای میرزایی بیان کرد: وجود آمار دقیق و به روز موجب انجام برنامه ریزی هدفمند از سوی مدیران و تصمیم گیران کشور می شود که این موضوع بیانگر جایگاه حساس ثبت احوال است . وی تاکید کرد: دهیاران و اعضای شورای اسلامی باید همکاری نزدیکتر با اداره ثبت احوال داشته تا این اداره در انجام وظایف خود موفق تر عمل کند. بخشدار بخش قره چای شهرستان خنداب با اظهار رضایت از نحوه تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به امور قانون سجلی مردم توسط اداره ثبت احوال خنداب افزود: تلاش دولتمردان افزایش رضایتمندی مردم و اعتماد بیشتر بین دولت و قشرهای مختلف جامعه است. آقای میرزایی بیان کرد: روند پدیده جمعیت و افزایش نرخ ازدواج و زاد و ولد از دغدغه های مهم دولتمردان است که این خصوص باید تمهیدات لازم به کارگرفته و زوج ها را به باروری در سن تعیین شده تشویق و ترغیب کرد. ناصر جمشیدی رییس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب نیز در این دیدار گزارشی از وقایع چهارگانه حیاتی در این شهرستان ارائه و خواستار حمایت بیشتر دهیاران و شورای های اسلامی شهر ور روستا در این خصوص شد.
مديرکل ثبت احوال استان مرکزي از اداره خنداب بازديد کرد
مدير کل محترم ثبت احوال استان مرکزي و هيات همراه روز يکشنبه 27/7/1392 طي سفر يک روزه به شهرستان خنداب از اداره ثبت احوال اين شهرستان بازديد و با کارکنان ديدار و گفت وگو کرد. جناب آقاي يزدان خسروي در اين ديدار نسبت به تکريم بيشتر ارباب رجوع ، رسيدگي به موقع به درخواست هاي قانوني سجلي مردم تاکيد کرد وگفت: اداره ثبت احوال نقش مهمي در افزايش رضايت مندي مردم از عملکرد دولت محترم و اين سازمان اثر گذار دارد. وي ادامه داد: سازمان ثبت احوال داراي نيروهاي پرتوان، تلاشگر و کارشناسان مجرب بده بنابراين با ارائه خدمت به موقع به مردم و ارباب رجوع مي تواند جايگاه ارزنده و نقش کليدي خود را در فضاي اداري و جامعه بيش از پيش افزايش دهد. آقاي ناصر جمشيدي رئيس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب نيز در اين ديدار گزارشي از روند ارائه خدمات اين اداره به مردم و فعاليت هاي مختلف و متنوع امور سجلي ارائه کرد. معاونت محترم توسعه مديرت و پشتيباني ، رئيس محترم حراست و رئيس محترم روابط عمومي، مديرکل ثبت احوال را در اين سفر يک روزه همراهي کردند.
ديدارمديرکل محترم ثبت احوال استان مرکزي با فرماندارخنداب
جناب آقاي يزدان خسروي در اين ديدار که معاون توسعه مديريت ، رئيس حراست ، رئيس روابط عمومي و رئيس اداره ثبت احوال خنداب نيز حضور داشتند، گفت: در استان مرکزي سه ميليون و 500 هزار سندشهروندان اين استان به صورت الکترونيکي آرشيو شده که اين عملکرد در نوع خود بي نظير است. وي از نظارت اسناد آرشيو شده شهروندان استان مرکزي توسط کارکنان ثبت احوال اين استان خبر داد و افزود: با آرشيو الکترونيکي اين اسناد، شهروندان مي توانند در هر نقطه اي که ساکن هستند براي انجام امور سجلي به هر اداره ثبت احوال در کشور مراجعه کنند که اين امر از اتلاف وقت، هزينه هاي بي مورد و تردد هاي خطر ناک جلوگيري مي کند. مديرکل ثبت احوال استان مرکزي بيان کرد: در اداره کل ثبت احوال استان مرکزي علاوه بر انجام دقيق ، به موقع و هوشمندانه امور سجلي و شناسنامه اي مردم ، انجام امور فرهنگي از رهبردهاي اين اداره کل است. يزدان خسروي تاکيد کرد: حمايت مادي و معنوي مديران استاني و شهرستاني موجب مي شود که اداره ثبت احوال با روحيه و انگيزه بالاتري نسبت به انجام وظايف خود وارد عرصه خدمات رساني به مردم شريف و شهيد پورو کشور شود. وي خاطر نشان کرد: اداره ثبت احوال از مجموعه ها و سازمان هاي وابسته وزارت کشور است بنابراين بايد بيشتر مورد توجه مسوولان ارشد استان و شهرستان قرار گيرد. آقاي حميد غياثي فرماندار شهرستان خنداب نيز در اين ديدار با تقدير و تشکر از عملکرد خوب و شايسته اداره ثبت احوال استان مرکزي و شهرستان خنداب گفت: اداره ثبت احوال به صورت نفر به نفر با مردم عزيز ارتباط داشته بنابراين از جايگاه مهمي برخوردار است. وي ادامه داد: تعامل ساير ادارات با اداره ثبت احوال امري ضروري است که اين راستا انجام هماهنگي هاي لازم در دستور کار قرار گرفته است. فرماندار شهرستان خنداب بيان کرد: با سفر مديرکل به شهرستان ها و ديدار با مسوولان مختلف زمينه براي همکاري، تعامل و هماهنگي ساير ادارات با اداره ثبت احوال بيش از پيش فراهم مي شود
جلسه ثبت وقايع حياتي شهرستان خنداب با حضورمديرکل محترم استان
دومين جلسه شوراي ثبت وقايع حياتي شهرستان خنداب با حضور فرماندار محترم و جناب آقاي يزدان خسروي مديرکل محترم ثبت احوال استان مرکزي درتاريخ27/7/1393 تشکيل شد. مدير کل محترم ثبت احوال استان مرکزي در اين جلسه که در فرمانداري شهرستان خنداب تشکيل شد،با تشکر از فرماندار محترم گفت: سازمان ثبت احوال وظيفه مهم صدور شناسنامه به عنوان مهم ترين اسناد هويتي شهروندان را بر عهده دارد که هم اينک اين موضوع با صدور شناسنامه مکانيزه انجام مي شود که از امنيت بسيار بالايي برخوردار است. آقاي خسروي افزود: صدور کارت هوشمند ملي از ديگر وظايف اين سازمان است که هم اکنون براي افراد 15 سال فاقد کارت ملي معمولي و کساني که تغييرات مشخصات سجلي دارند انجام مي شود. وي بيان کرد: با کارت هوشمند ملي مي توان 32 خدمات از جمله گواهينامه، کارت پايان خدمت و عابر بانک را دريافت کرد که از موارد مهم و مورد تاکيد دولت محترم است. مديرکل ثبت احوال استان مرکزي ادامه داد: آرشيو اکترونيک اسناد نيز از ديگر کارهاي بزرگ ثبت احوال است که مي توان در همه ادارات ثبت احوال به مردم خدمت ارائه کرده و نياز به مراجعه افراد به محل زادگاه آنان نيست. خسروي تاکيد کرد: اداره ثبت احوال استان مرکزي تهيه، ايجاد و انجام گنجينه مشاهير و مفاخر را به صورت جدي در دستور کار خود قرار داده که از شهرستان خنداب نيز توقع داريم در زمينه معرفي مشاهير و مفاخر خود به اداره شهرستان و اداره کل همت کند. وي اضافه کرد: وجود اطلاعات و آمار دقيق موجب تصميم گيري بهتر و دقيق تر براي مسؤلان را فراهم مي کند بنابراين شبکه اعلام بايد تلاش بيشتري انجام داده و آمار به هنگام ولادت و وفات را به اداره ثبت احوال ارائه دهند. وي خاطر نشان کرد: با حمايت مديران و مسوولان، تلاش اعضاي شوراي ثبت وقايع حياتي و شبکه اعلام و تلاش کارکنان اداره ثبت احوال استان مرکزي در اين موضع در سال هاي گذشته همواره رتبه اول و دوم را در کشور به خود اختصاص داده است. فرماندار شهرستان خنداب نيز در ادامه اين نشست گفت: توسعه و برنامه ريزي دقيق نيازمند وجود آمار هدفمند و به روز است که در اين زمينه ثبت احوال نقش بسزايي دارد. آقاي حميد غياثي افزود: اداره ثبت احوال داراي نيروهاي پرتوان و کيفي است که تا کنون هيچ شکايتي از سوي مردم از اين اداره به فرمانداري منعکس نشده است. وي بيان کرد: اداره ثبت احوال شهرستان خنداب تعامل سازنده اي با ساير ادارات داشته و آمار هاي خواسته شده به روز در اختيار مديران قرار مي گيريد. فرماندار شهرستان خنداب اضافه کرد: همه مديران به خصوص شبکه بهداشت، دهياران و اعضاي شوراي اسلامي شهرستان با اداره ثبت احوال موجب روند بهتر ثبت وقايع حياتي چهارگانه در اين شهرستان مي شود. ناصر جمشيدي رئيس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب نيز در اين نشست گزارشي از وضعيت و تعداد مواليد، وفات و ازدواج و طلاق در شش ماه نخست سال جاري ارائه داد و سپس اعضا درباره تعامل مؤثرتر با اداره ثبت احوال نظرات خود را بيان کردند.
[جلسه کارگروه بانوان و خانواده شهرستان خنداب
جلسه کارگروه بانوان و خانواده شهرستان خنداب روز 1393/6/10با حضور فرماندار شهرستان ، مدیران و مسوولان و مشاوران امور بانوان ادارات خنداب تشکیل شد. مهندس حمید غیاثی فرماندار محترم شهرستان خنداب این نشست با تشریح جایگاه مهم، اساسی، تعیین کننده و اثرگذار بانوان در بخش های مختلف خانواده ، جامعه و امور اجتماعی و اقتصادی گفت: برخورداری از جامعه سالم و پویا در گرو سلامت روحی ، جسمی و فعالیت بانوان است. وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید نگاه جدی به قشر بانوان داشته و خواهان تقویت و حضور بیشتر این قشر در بخش های مختلف جامعه است. وی از مسوولان خواست نسبت به تقویت حضور بانوان در عرصه های مختلف برنامه ریزی کرده و در این زمینه فرهنگ سازی کنند . وی نبود پزشک متخصص در امور زنان، سالن ورزشی، خود اشتغالی و تقویت رشته های فنی و حرفه ای را از نیازهای مهم زنان در شهرستان خنداب دانست و عنوان کرد: حمایت از بانوان موجب توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور می شود. در ادامه این نشست مدیران و مشاورن امور بانوان ادارات گزارشی از فعالیت های انجام شده در حوزه بانوان را تشریح کرده و دیدگاه های خود را برای پیشرفت و اجرای بهتر برنامه ها عنوان کردند.
23 طرح به مناسبت هفته دولت در خنداب افتتاح شد
فرماندار شهرستان خنداب در دیدار با امام جمعه این شهر در تاریخ 4/6/1393به مناسبت گرامیداشت هفته دولت از افتتاح 23 طرح عمرانی در این شهرستان خبر داد. مهندس حمید غیاثی در این دیدار گفت: این طرح ها شامل جدول گذاری، معابر روستایی،آب رسانی،برق رسانی، خانه عالم و مواد غذایی است که با هزینه 45 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است. وی ادامه داد: با افتتاح این طرح ها در مجموع برای 30 نفر به طورمستقیم اشتغالزایی ایجاد شده است . فرماندار شهرستان خنداب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به خصوص شهید رجایی و باهنر بر خدمت رسانی به مردم و تکریم ارباب رجوع در دستگاههای دولتی تاکید کرد و ادامه داد: دولت تدبیر و امید دربعد داخلی و خارجی خدمات زیادی در یک سال اخیر داشته که باید اطلاع رسانی شود. امام جمعه شهرستان خنداب نیز در ادامه این نشست با تقدیر از فعالیت های دولت در شهرستان خنداب برای مسوولان آرزوی موفقیت کرد.
فرماندار ازادار ثبت احوال خنداب بازدیدکرد
مهندس حمید غیاثی فرماندار محترم شهرستان خنداب به همراه هیات همراه روز سه شنبه سی و یکم تیرماه به مدت یک ساعت از بخش های مختلف اداره ثبت احوال این شهرستان بازدید و با همکاران ثبت احوال دیدار و گفت و گو کرد. فرماندار شهرستان خنداب در این بازدید بر نقش کلیدی سازمان ثبت احوال در جمع آوری و انعکاس به روز و دقیق آمار وقایع حیاتی گفت: برخورداری از آمار دقیق و به روز موجب تصمیم گیری بهتر مدیران در عرصه های مختلف می شود. غیاثی اضافه کرد: امروز آمار نقش بسزایی در فرایند برنامه ریزی هفمند و آینده محور دارد که در این زمینه سایر دستگاه ها باید با اداره ثب احوال بیشتر همکاری کنند. وی با اشاره به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب اسلامی در خصوص افزایش جمعیت و توجه به موضوع کلیدی جمعیت افزود: رسالت دستگاه های اجرایی در افزایش آگاهی قشرهای مختلف مردم در این خصوص سنگین و حساس است تا بتوان همواره جمعیتی جوان، کارآمد و خلاق داشته باشیم. وی در ادامه با تاکید بر تکریم ارباب رجوع توسط کارکنان دولت در دستگاه های مختلف افزود: ادارات به گونه ای برنامه ریزی کنند تا امور قانونی و خواسته های به حق در کمترین زمان محقق شود. ناصر جمشیدی رییس اداره ثبت احوال شهرستان خنداب نیز در این بازدید گزارشی از فعالیت های مختلف این اداره و وقایع ثبت شده درسه ماه نخست سال جاری ارائه داد .
115 درخواست کارت ملی هوشمند در خنداب اخذ شد
رییس اداره ثبت احوال خنداب گفت: از هفدهم اسفندماه سال 1392تا کنون 115 درخواست کارت ملی هوشمند از ثبت نام کنندگان اخذ شده است. ناص جمشیدی افزود: کارت ملی هوشمند شامل جامعه هدف یعنی افراد فاقد کارت ملی معمومی که به 15 سال سن رسیده و یا کسانی که اصلاح مشخصات سجلی دارند است. وی خاطر نشان کرد: این افراد باید از طریق اینترنت و یا مراجعه به کافی نت نسبت به ثبت نام و اخذ شماره رهگیری و مشخص کردن نوبت گیری اقدام کنند. رییس اداره ثبت احوال خنداب بیان کرد: افراد پس از مشخص شدن زمان نوبت گیری باید صاحب شناسنامه به همراه شنانسامه و داشتن کد پستی 10 رقمی منزل برای اخذ درخواست به این اداره مراجعه کنند. وی اضافه کرد: هزینه ثبت نام این افراد برای کارت ملی هوشمند 150 هزار ریال است.
تشییع پیکر پاک دو شهید گمنام در خنداب
با حضور پرشور قشرهای مختلف مردم شهید پرور و مسوولان محلی خنداب پیکر پاک دو شهید گمنام به مدت دو روز در شهرها و بخش ها و روستاهای مختلف این شهرستان تشییع و پیکر پاک این دو شهید در پروژه آب سنگین به خاک سپرده شدند.
نخستین واقعه تولد در شهرستان خنداب در سال 1393
رییس اداره ثبت احوال خنداب گفت: نخستین تولد در سال 1393 در این اداره به نام مریم روستایی فرزند محمد از روستای گ.ره زار خنداب ثبت شد. ناصر جمشیدی افزود: همچنین در سال 1392 در مجموع یک هزارو 26 واقعه ولادت در ثبت احوال خنداب به ثبت رسید که نزدیک به ششصد نوزاد پسر و مابقی دختر بودند. وی تاکید کرد: تلاش همکاران بر این موضوع متمرکز شده است که ثبت ولادت ها به روز بوده و در مهلت قانونی انجام شود.
همایش بزرگ میثاق با ولایت در شهرستان خنداب برگزار شد
همایش بزرگ میثاق با ولایت در سالن چند منظوره شهرستان خنداب به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر به همت کمیته بسیج ستاد برگزاری دهه مبارک فجر شهرستان خنداب برگزار شد.فرمانده سپاه ناحیه شهرستان خنداب در این همایش که مدیران محلی و بسیجیان و جمعی از قشرهای مختلف مردم حضور داشتند گفت: در سایه نعمت ولایت فقیه انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل به پیروزی رسید بنابراین برای ادامه حیات طیبه انقلاب اسلامی نیز باید با همه توان برای تحقق منویات و فرامین مقام معظم رهبری در صحنه باشیم و با همه موجود از انقلاب اسلامی دفاع کنیم.وی انقلاب اسلامی را از الطاف الهی به ملت ایران اسلامی برشمرد و گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی همه معادلات جهان غرب بر هم ریخته شد و ملت های ستم دیده برای مبارزه علیه استکبار مصمم تر شند.
برگزاری جشنواره شعر فجر در شهرستان خنداب
به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر جشنواره شعر فجر به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خنداب در سالن اجتماعات کتابخانه این شهرستان با حضور مسوولان و شاعران و فرهنگ دوستان برگزار شد.آقای غلامی معاون فرماندار شهرستان خنداب در این جشنواره گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) در ادبیات مقاومت، پایداری و ایستادگی در برابر طاغوت نیز منشا تحولی بزرگ و سازنده شد. وی ادامه داد: هنرمندان به خصوص شاعران باید با خلق آثار فاخر در زمینه انقال مفاهیم بلند و انسان ساز انقلاب اسلامی به جهانیان به خصوص جوانان بیشتر تلاش کنند زیرا اثرگذاری و ماندگاری شعر در سایر رشته های هنری بیشتر است.در این جشنواره شاعران جوان شهرستان خنداب آخرین سروده های خود را در زمینه انقلاب اسلامی ، رهبری و ولایت قرائت کردند.
آذین بندی ادارت و معابر شهرستان خنداب ویژه دهه فجر
ادارت مختلف و دستگاه های اجرایی شهرستان خنداب و معابر و خیابان های انی شهر به مناسبت دهه مبارک فجر آذین بندی شد. در سر در ادارات این شهرستان بنرهایی با مضامین انقلاب اسلامی اسلامی، دهه مبارک فجر و فرمایش های امام راحل و مقام معظم رهبری با محورهای اهمیت دهه مبارک فجر و 22 بهمن نصب شده است . به همین مناسبت نیز در اداره ثبت احوال خنداب نیز ضمن آذین بندی این اداره در 12 بهمن همزمان با سالروز بازگشت بنیانگذار جمهوری اسلامی به میهن اسلامی بین مراجعان و بازدیدکنندگان شیرینی توزیع شد.
دیدار فرماندارو مدیران دستگاه های اجرایی با امام جمعه خنداب به مناسبت 12 بهمن
همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و آغاز ایام الله دهه مبارک فجر فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان خنداب با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.آقای سجادی فرماندار شهرستان خنداب گفت: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام موجب شد که همه معادلات جهان به هم خورده و فصل جدیدی از حکومت اسلامی در جهان پدید آید.وی ادامه داد: انقلاب اسلامی امروز به رهبری مقام معظم رهبری در اوج قدرت است و جهان با اندیشه و فلسفه انقلاب اسلامی آشنا شده است. امام جمعه شهرستان خنداب نیز با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و حماسه آفرینان بهمن 57 درباره شخصیت کم نظیر و وجود عرفانی، زهد و تقوای رهبر فقید انقلاب اسلامی سخنرانی کرد و از مسوولان خواست با خدمات رسانی بیشتر به مردم آنان را با دستاوردهای انقلاب اسلامی بیش از پیش آشنا کنند.
تستتتتتت
نتلنتنلتنتلتلتلتنلنلتلنتلتلنلنت
تستتتتتت
نتلنتنلتنتلتلتلتنلنلتلنتلتلنلنت
تستتتتتت
نتلنتنلتنتلتلتلتنلنلتلنتلتلنلنت
تست
تست
دو هزار و دویست شناسنامه مکانیزه در سال 93 در خنداب صادر شد
حمیدرضا حسنی سرپرست اداره ثبت احوال شهرستان خنداب از صادر شدن دو هزار و 230 شناسنامه مکانیزه در سال 93 در این شهرستان خبر داد. وی گفت: تعداد زیادی از شناسنامه های مکانیزه صادر شده با هدف عکس دار شدن شناسنامه های افراد با لای 15 سال بوده و شناسنامه های جوانان متقاضی ازدواج نیز بر اساس مدارک قانونی به صورت روزانه صادر شده است. وی ادامه داد: کسانی که قصد دارند شناسنامه خود را عکس دار کنند باید معرفی نامه از محل تحصیل یا شورای اسلامی شهر و روستا ارائه دهند و کارت ملی پدر و مادر نیز الزامی است. حسنی گفت: شورا اسلامی شهر و روستا یا محل تحصیل باید گواهی استغال به تحصیل و معرفی نامه را مهر و امضا کرده و به اداره ثبت احوال توسط خود متقاضی در صورت برخوردای از 18 سال سن و توسط والدین برای فرزندان زیر 18 سال تحویل دهند.
صفحه اصلی
رئيس اداره
تشکیلات و کارکنان
تعرفه خدمات
آدرس اداره
آمار های رویدادهای حیاتی
فراوانی نام گذاری
گنجینه اسناد
پیوند ها
 
 
width=222
حدیث روز

پيامبر اكرم (ص):
به کوچکي گناه نگاه نکنيد بلکه به چيزي [نافرماني خدا] که برآن جرات يافته ايد بنگريد.

 
:آمار بازديد

: تعداد بازدید

:ورود سایر ارگانها  
  نام کاربری
  کلمه عبور
   
  :ورود همکاران
  نام کاربری
  کلمه عبور
   
 
 

آدرس :خنداب محله قلعه خنداب ابتداي خيبان اصلي تلفن 08625622265

mrk_khenddb@sabteahval.ir:پست الكترونيك
شماره پيامك : 30007957007619